Tatsız Veda

6 Ekim 2015 09:43

Sevgili Antalyasporlular,

Sezonun bana göre en iyi oyunlarından birini ortaya koyduğumuz bir maç sonrası sahadan iki puan kaybederek ayrılmak hepimizi üzdü. Kaybetmemek belki önemliydi ama Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’na güzel bir galibiyetle veda etmek hepimizin gönlünden geçendi.

Bu maçta özellikle Sakıb ve Diego, performanslarıyla son haftalarda aksayan defansımıza ilaç gibi geldiler. Özellikle Sakıb, işini her zaman dünkü gibi ciddiye alırsa ileride Milli takımın en önemli sol beklerinden biri olacağından hiç şüphem yok. Umarım devamlılığını arttırır bu konuda. Eto’o bu hafta gerçekten son haftalarda olmadığı kadar istekliydi ama son noktaya kadar getirilen toplar onun olduğu noktaya bir türlü verilmedi. Maç içinde mimiklerinden bu konuda ne kadar isyan ettiğine defalarca şahit olduk.

Makoun yavaş bir oyuncu olmasına rağmen ayağında topu iyi saklaması ve Eto’o ile gözü kapalı paslaşmasıyla benden tam not aldı. Guilherme mevcut formuyla sakatlık veya ceza dışında Makoun’dan formayı biraz zor alır gibi görünüyor.

Emrah’ın 61. dakikada yaptığı pas hatasından sonra gözüm hemen yedek kulübesine gitti. Yusuf Şimşek’in de artık Emrah’a sabrı kalmamış sanırım. Hemen ısınan oyunculardan Serdar Özkan’ı eliyle işaret edip bir dakika sonra oyuna alarak Emrah’ı cezalandırdı. Sol kanattan yaptığı etkili bindirmelerle Serdar Özkan mevcut formuyla ilk 11’i hak ettiğini gösterdi.

Önümüzde Milli maç arası var ve sonrasında çok zorlu iki maç var. Bu iki maçtan alınacak üç dört puan, ligde orta sıralarda yerimizi sağlamlaştırıp alt sıralarla ilişiğimizi olabildiğince erken koparmak adına çok önemli bir adım olacaktır.

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’na iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla veda ettik. Artık yeni hikâyeler yazmak için kendimize ait bir stadyumumuz var.

Bir başka dileğim de umarım Antalyaspor’u yürekten seven insanların kombinelerle ilgili mağduriyeti, Beşiktaş maçı ile son bulur ve kombine sayımız katlanarak artar.