Siyaset Üstü Antalyaspor

14 Nisan 2015 09:48

Öncelikle haftalardır negatif şeyler yazmaktan sıkıldığımı belirtmek isterim.

Geçtiğimiz yıl ve içinde bulunduğumuz yılda Antalyaspor taraftar camiası olarak yeterince sıkıntılı günler yaşadık. Taraftar olarak ayırmamın sebebi ne yazıkki herkes tarafından idrak edilebiliyor. Gün geçtikçe yönetiminden nefret eden bir topluluk için endişelenmek çok normal.

Başkan sosyal medya hesabından günün başladığına dair bir ileti paylaşıyorsa ve taraftar bu iletiye cevap olarak küfür ve hakaret ediyorsa Başkanın otoritesi de ortadan kalkmıştır. Takdir edersiniz ki küfre, hakarete maruz kalan bir Başkana saygı da bitmiştir. Böyle bir yönetimle ne kadar istişareli olunabilir o da düşünülmesi gereken bir durum. Bu durumun diğer yönetim kurulu üyeleri ve gönül vermiş diğer iş adamları tarafından da dikkate alınması gerekir.

Dikkat çeken bir diğer konu ise siyasilerin seçim öncesi Antalyaspor’a desteği. Yıllarca Antalyaspor’un renklerini bilmeyen isimler, sırf oy oranı için taraftarla buluşuyor. Ne kadar samimi oldukları da sizin takdiriniz.

Siyasetten bahsetmişken camiada her gün “Antalyaspor siyaset üstüdür, siyasetle işi olmaz” gibi cümleler yer alıyor. Fakat taraftarın her başı sıkıştığında kapısını çaldığı isimler yine siyasetten. İnsanlar duruşunu davranışlarında sergiler. Menfaate karşı duruş sergileyemeyeceksen bir zahmet reklam yapma, bari açık açık iste isteyeceğin yardımı.

Antalyaspor camiasına içinde bulunduğum bir topluluktan insanları dahil ettim. Düşündüğümde keşke her taraftar farklı topluluklara Antalyaspor’un ismini taşıyabilse. Bulunduğum bazı ortamlarda insanların Antalyaspor’a dair tek bir fikrinin olmadığını görüyorum. Oysa bilinçlendirme özellikle de şehir bilinci için bir şeyler yapılmalıdır. Taraftarlık sadece maçlara gitme, kombine alma deplasmana gitme değil, her gün çoğalmak için planlar yürütmedir. Oysa bizim taraftar gruplarının tek yaptığı kim daha Antalyasporlu tartışması. Yeni geleni yeni geldi diye dışlarsan gidenlerle birlikte bitersin.

Tribünde kimin hangi siyasi fikirde olduğundan çok şehir bilincinin ne kadar oturduğu önemli ki inşallah her partiden birer temsilci tribünde olur ve dertlerimizi meclise kadar taşırız, çabucak çözeriz.

Dilerim önümüzdeki siyasi seçim öncesi Antalyaspor en az etkilenen kurum olur. Aksi taktirde genel seçim öncesi yaşadığımız rezillikler tekrarlanırsa altından kalkılamayacak hasarlar olabilir.