Sistem Değişmeli

19 Ocak 2016 10:27

Ligin açık ara en ne yaptığını bilmeyen takımıyız. Biraz Eto’o yaparsa bir şeyler hücum organizasyonları oluyor, yoksa gerçekten ligin en kötü takımıyız …

Yahu bu takımın kimyasında mı var gariplik? Deneme tahtası mı arkadaş bu takım, stajyer işletmesi mi burası? Ya kafasında değişik bir şeyler tasarlayan herkesin yolu buraya düşmek zorunda mı? Üçlü defans işi sanırım Eto’o’nun işi. Bunu sırf “Eto’o istedi” diye doğru kabullenmemiz gerekmiyor -ki kabul edilecek bir yanı yok bunun-. Tamam, hakem de oldukça kötüydü de arkadaş takım ligin açık ara en ne yaptığını bilmeyen takımı. Biraz Eto’o yaparsa bir şeyler hücum organizasyonları oluyor, yoksa gerçekten ligin en kötü takımıyız.

Ruh yok, mücadele yok. Puan olarak çok daha kötü takımların oyuncuları bile ne yaptıklarını bizimkilerden daha fazla biliyor ama işte güçleri sınırlı adamların. Yoksa biz çoktan onların altına inmiştik. Mersin İY maçındaki mucizeyi hariç tutarsak bu takım haftalardır galibiyet alamıyor.

Makoun futbolda en tehlikeli bölgede oynuyor ama sahanın açık ara en güçsüz, en sırıtan oyuncusu. Daha fazla ısrar edilmemeli kendisinde. Her şeyi geçtim kurtarıcı diye oyuna aldığımız isim genç kardeşimiz Birkan, gerisini siz düşünün.

Poziyon analizine girmeyeceğim, sabaha kadar oynasak rakip kazanırdı. Mantık olarak biz mağlubuz her maç zaten. Şu sistemle ve bu oyuncularla işimiz gerçekten çok zor. Eğer illaki bu sistemde devam edeceksek çok sağlam bir ön libero, sağ açık ve iki tane defansa göbek lazım bize. Bu oyuncuların da çok üst düzey olmaları şart. Yoksa ciddi ciddi bizi yenemeyen her takımı döverler.

Havanın olumsuz şartlarına rağmen ortalama bir seyirci vardı tribünlerimizde. Biz de Güney Kale Arkası’nda takımımızı elimizden gelen en iyi şekilde destekledik ama yine olmadı, yine üzüldük, yine kahrolduk. Bakalım nereye kadar böyle gidecek.