Sezonun Ardından

27 Mayıs 2016 09:26

Başarılı diyebileceğimiz bir sezonu geride bıraktık. Özellikle lige yeni çıkan takımlar için ilk sene oldukça zorlu ve risklidir …

Başarılı diyebileceğimiz bir sezonu geride bıraktık. Özellikle lige yeni çıkan takımlar için ilk sene oldukça zorlu ve risklidir. Sezon başı kadromuzun büyük bölümünün geçen senenin PTT 1. Lig kadrosu olduğu düşünülürse bu risk daha da fazlaydı.

Sezona 2’de 2 yaparak başlamamız bizim için en büyük artı oldu. Devre arasına kadar futbol olarak da skor olarak da inişli çıkışlı bir dönem geçirdik. Devre arasında yapılan nokta transferler takımın performansını arttırdı ve son haftalarda maksimuma çıkardı. Sene başında mevcut kadroyla lige başlasak belki şu anda çok daha farklı yerlerde olabilirdik ama buna da şükür diyoruz.

Benim bu seneki hedefim ligi kırk puanda bitirmekti. 10-15 arasındaki bir sıralama benim için kabul edilebilir bir sonuçtu. Takımımız bunun üstüne koyarak ligi dokuzuncu bitirdi.

Burada Yusuf Şimşek ve onun ekibine başlangıçta teşekkür etmek gerekir. Zira takımı lige onlar hazırladı ve bir noktaya kadar getirdiler. Samsun ile oynanan finaldeki emekleri gözardı edilemez. Sonrasında yönetim kuruluna Eto’o ile diğer transferler için ve şehrin Antalyaspor’a ilgisini yeniden canlandırdıkları için teşekkür etmek gerekir. Kolay bir iş değildi bu çünkü.

Morais ve ekibine ise ayrı bir parantez açmak gerekir. Oyun felsefesi, duruşu, heyecanıyla özlediğim teknik direktör profilini yansıttı bize bulunduğu süre boyunca. Gelecek sene onunla devam kararının son derece yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Onun raporu doğrultusunda yapılacak nokta transferlerle dokuzunculuktan daha üstü hedeflememiz hayal değil. Nokta transferlerin yapıldığı, minimum komisyon ödediğimiz, sezona iyi hazırlandığımız bir tatil dönemi olur umarım.

Son olarak yönetimi uyguladığı kombine bilet politikası yüzünden tebrik ederim. Her bütçeye uygun fiyat politikasıyla bu sene geçen senenin üzerine koyarak tribünleri dolduracağımızdan hiç şüphem yok.

Güzel günler yakın dostlar.