Sezon Finali

17 Mayıs 2016 07:11

Serdar Özkan kanatlara çok yakışıyor. Oradan gelecek sezon da mümkünse almayalım …

“Aman Allahım, o neydi öyle diye biten bir sezon finali izledik. Ligin sonuna gelindi ama böyle bitebileceğini hiç kimse tahmin etmemişti sanırım.

7-0’lık bir skor… İnanılmaz ama gerçekti. Biz Antalyalıların bir lafı vardır, “Bizden rahatı gevşek.” diye. Yani biz bir rahatlamaya görelim önümüzü kimse alamaz bu konuda. Bu nedenle dünkü rahatlığımız yine kimsede yoktu haliyle. Yani böyle iyi bir takıma sahipken ligi alt sıralarda bitiriyor olmak… Acı olan bu . Böyle olmamızın sorumlularına önce iğneyi kendilerine çuvaldızı diğerlerine batırmaları gerektiğini söylemeden edemeyeceğim. Herkes elini taşın altına koysun dedik, ortada taş bile bulamadık.

Gelelelim o güzel skorun olduğu maça. Bir kere Serdar Özkan kanatlara çok yakışıyor. Onu oradan gelecek sezon da mümkünse almayalım, oralarda kalsın. Yine maçtaki pas etkisi fazlasıyla aşikardı. Gelecek sezon devam etmesi gerekenlerden birisi de o.

Kiralamış olduğumuz Ömer Şişmanoğlu zaten maçın adamı seçilmeyi hak etti. Dışarıdan isimler aramak yerine Ömer’i kadroya katmayı deneyebiliriz mesela. Zira faydası olmayan futbolcuyu arayıp buluyoruz. Adam attığı gollerle hem tecrübesini gösterdi hem de havasını attı yani. Yedinci golde -yedi diyorum yedi, ona göre yani- armamızı öptü ve selamını gönderdi taraftara. Böyle futbolcular yakışır takımımıza.

Mbilla da durgunluğunu üzerinden attı fakat yine de biraz geç oldu takım adına. Ligin başından sonuna kadar fayda sağlayabileceğimiz bir futbolcu olabilirdi kendisi.

Eto’o üzerinden oyun düzenlemekten tabii kayıplarımız fazla oldu neticede. Tabii ki Eto’o’nun katkısı yadırganamayacak derecede ortada takımımız için fakat bu maçta da görüldüğü gibi fazlasıyla iyi oyuncularımız var ve bunların hepsinin etkisinin görülebileceği bir takım gayet kurulabilecek durumda. Futbol bir takım işiyse takım kurulsun arkadaş. Elimizdekileri çıkarıp her sene yeni takım kurmak yerine artık elimizdekilere bir bakılsın derim. Umarım gelecek sezon bu yönde atılımlar gerçekleşir.

Morais’e gelince lütfen teknik direktörümüz olarak kalmamalı. Onunla olabilitemiz yok, mimikleri bile çok yapay kalıyor. Oyunlarda daha istikrarlı ve istekli bir hocayla devam edilmeli.

Harika bir takım izledik. Birbiriyle uyumlu, geri pas yapan değil, ileri ve ayak oynayan, kendinden emin bir takım… İnanılmaz derecede gurur verici bir maçtı bizim için. En güzeli de “Antalyaspor öyle ne yapmış ya.” diyen aramalar oldu. İşte her zaman böyle bir takım görmeyi istedik, en azından sezon finalinde görmüş olduk. Buna da şükür. Bunun bize gelecek sezon için iyi bir etki bıraktığına inanıyorum şimdiden. Eğer mantıklı kararlar verilip doğru transferler ve satışlar gerçekleşirse gelecek sezon herkes bizden korksun diyebiliriz.

Sezon finali gibi gözükse de bu daha başlangıçtı. Gelecek sezon çok daha iyi bir Antalyaspor olacak, korksanız iyi edersiniz.

Her zaman her daim Antalyasporlu kalın, hoşçakalın. Kırmızı-beyazlı haftalar dilerim.