Skora Değil Oyuna Bakıyoruz

A+
A-
20 Aralık 2021 08:28

Semra Kuzucu yazdı…

Süper Lig’de 17. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor, İttifak Holding Konyaspor’a misafir oldu. Uzatmalarda yediği golle deplasmandan eli boş dönen kırmızı beyazlı takımın Kasımpaşa maçına hatalarından ders çıkararak hazırlanması gerekiyor.

 Maç geneline bakınca topa hakim olan taraf Konyaspor olsa da Antalyaspor’un mücadelesi de hatrı sayılır derecedeydi. Fakat pandemi nedeniyle deplasman yasakları devam ederken evimizde kazandığımız Trabzonspor maçında gördüğümüz gibi taraftarın itici gücünü unutmamak gerekiyor.

Antalyaspor’un hedefi  bu sezon evinde hiç yenilmeyen Konyaspor’u mağlup etmek olsa da 90+2’de Konyaspor’un golüyle bu hedefine ulaşamadı. İki  takımında 90 dakika boyunca gol pozisyonuna girememesi, beklentileri karşılayamadı. İki takımın oyun boyunca rakip ceza sahasında topla buluşması hemen hemen aynı olsa da ev sahibi takım daha avantajlı durumdaydı.

Antalyaspor için parantez açacak olursak, Trabzonspor maçında cezalı duruma düşen Fredy’nin eksikliği bariz şekilde hissedildi. Eski takımına karşı ilk 11 çıkan Milosevic yine beklentileri karşılayamadı. Orta sahada Andrea Poli’nin tek başına mücadele etmesi yeterli gelmedi.

Taraftarlar olarak maç bu kadar kısır geçerken acaba Nuri Şahin kendini oyuna alır mı diye düşünmeden edemedik. Fakat gördüğümüz üzere Nuri Şahin futbolculuk kariyerini tamamen bırakmış gibi görünüyor.

Bundan sonrası için kırmızı beyazlı takımın orta saha için yerinde transferler yapması gerekiyor. Tek bir oyuncunun eksikliği sonucu etkileyebiliyor. Yaşanılan mağlubiyetten dersler çıkararak Kasımpaşa maçına daha konsantre hazırlanmak gerekiyor.

Yaşanılan mağlubiyet taraftar, futbolcu, yönetim vs. herkesin canını sıksa da; Antalyaspor’a olan sevdamız her şeyin önünde geliyor. Önemli kazanmak değil, kazanma hırsı ve bunun sahaya yansımasıydı. Nuri Şahin’den sonra bunu hissettiğimiz için skora değil, oyuna bakıyoruz.

Kasımpaşa maçı oynanacağı gün ve saat itibarıyla hemen hemen boş tribünlere  oynanacak gibi görünüyor. Hem hafta içi olması hem de iş saati olması nedeniyle taraftarın maça katılımının çok zor olacağı ortada. Fakat Antalyaspor taraftarının tüm imkanları zorlayarak takımının yanında olacağını biliyorum. Ne de olsa Antalyaspor kocaman bir aile ve kimse ailesini yalnız bırakmaz.

Kasımpaşa maçında hep beraber tribünlere!

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:58
23 Mayıs 2022 08:55
17 Mayıs 2022 09:56
11 Mayıs 2022 09:55
26 Nisan 2022 08:55