Rekor Üstüne Rekor

23 Mayıs 2022 08:55

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 38. haftada Fraport TAV Antalyaspor, evinde Galatasaray’ı misafir etti. Karşılıklı golle biten maçta; iki takım birer puanla Ahmet Çalık sezonunu tamamlamış oldu.

Kendi rekorlarını egale etmek için sahaya çıkan kırmızı beyazlı takım yenilmezlik serisini 16 maça çıkardı. Aynı zamanda kulüp tarihinde ilk kez 59 puana ulaşarak sezonu tamamladı. Böylece Akrepler rekor üstüne rekor kırmış oldu.

Antalyaspor oyunun başlangıcından itibaren gol ümidi veren pozisyonlar yakaladı fakat top rakip kalenin filelerini havalandıramadı. İlk yarının son dakikalarında Haji Wright’ın golüyle kırmızı beyazlı takım soyunma odasına önde gitti. İkinci yarının sonlarına doğru Galatasaray’ın atağı golle sonuçlandı ve oyun berabere bitti.

Antalyaspor ve Galatasaray, Avrupa hedefi, şampiyonluk kaygısı gibi kaygıları olmamasına rağmen sezonun son maçında seyir keyfi yüksek bir maç oynadı. Aslında durağan bir maç olsaydı da iki takım için de “ununu elemiş, eleğini asmış” denir ve üzerine düşülmezdi.

Lig genelinde Antalyaspor’un en formda takım olması tribünde seyirci sayısına pozitif etki etti tarzında söylemler kullanılabilirdi fakat her İstanbul takımıyla oynanan maçta olduğu gibi bu maçta da Antalyaspor’dan çok rakibi izlemeye gelen taraftarlarla dolu bir tribün vardı. Antalyaspor’un gösterdiği başarı ile yeni sezonda bu düzen umarım tam tersine döner ve tüm taraftarlar sadece Antalyaspor’u izlemeye gelir.

Ligin son maçının Antalya Stadyumunda oynanması güzel bir sezon finali yaşanmasını sağladı. Özellikle maç başlarken Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’in kariyerinin kısa bir özeti olan pankartın hazırlanmasında emeği geçen herkes takdir kazanırken takımın başarısını sadece birkaç yönetici ile sınırlandıran pankart ise hoş karşılanmadı ve tepkilere yol açtı.

İpin ucundan döndüğümüz ve dönüşümüzün tarih yazdığı bu sezonda emeği geçen futbolcudan yöneticiye, taraftardan top toplayıcıya kadar herkese sonsuz teşekkürler. Antalyaspor, 7’den 70’e herkesin tutkulu olduğu delice bir sevda…

Antalyaspor ile ve sevgiyle kalın.