Rakibine Bonkör Antalyaspor

23 Ocak 2024 12:00

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de 21. hafta geride kalırken Bitexen Antalyaspor, deplasmanda Tümosan Konyaspor’la karşılaştı.

Her zaman 1, 0’dan büyüktür desek bile bu kez sahada ne oynadığını bilmeyen bir Antalyaspor vardı. İstatiksel olarak topa hakim olan takım Antalyaspor gibi görünmesine rağmen isabetli şutu yok denecek kadar azdı. Sahada kafası koparılmış tavuklar gibi gezen bir Antalyaspor izledik.

Şimdiden bu sene hangi takımlar düşer dendiğinde aday gösterilen takımlardan biride Tümosan Konyaspor’du. Konyaspor’un son hafta istatistiklerine bakınca Antalyaspor için 3 puan beklentisi yüksekti. Fakat Antalyaspor yine bonkör davrandı ve rakibine puan hediye etmekten çekinmedi.

Nuri Şahin’in zamansız ayrılığı sonrası Sergen Yalçın’la anlaşıldı. Nuri Şahin zamanında istediği gibi at koşturanlar Sergen Yalçın’a aynı tarifeyi uygulayamadığı için mi takımda soğuk rüzgarlar esiyor?

Burada unutulan çok önemli bir detay var. Nuri Şahin, takım arkadaşlarıyken hocaları olduğu için canları istediği gibi at koşturabiliyorlardı. Hatta o dönemde de takımdan çıkan biri nasıl takım içinde dengeleri sağlayabilir şeklinde günlerce konuşulmuştu. Şimdi Sergen Yalçın’ın Nuri Şahin gibi davranmasını beklemek hangi mantık çerçevesinde açıklanabilir? Elbette hoca değişikliği sonrası takımda adaptasyon ve geçiş dönemi olacak. Fakat futbolcular tarafından yapılan bu yaklaşımlar doğru değil. Brezilyalı futbolculardan mı öğrendiniz kendi içinizde gruplaşarak hoca sabote etmeyi?

Tümosan Konyaspor’un deplasman bileti fiyatlarının altını çizmeden geçmek olmaz. Zira izlenen aşırı fiyat politikasına rağmen ya da Antalyaspor taraftarını yıldırmak için belirlenen fiyat politikasına rağmen Antalyaspor’un taraftarı deplasman tribününde yerini aldı. Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe’nin Konyaspor’un belirlediği fiyat politikası karşısında taraftara destek olması takdirleri topladı.

07 Gençlik’in sosyal medya üzerinden fiyat politikası paylaşımı sonrası Antalyaspor camiası kenetlendi ve el birliğiyle taraftarın deplasman biletleri karşılandı. Taraftarın deplasmanda bulunmasını sağlayan kişi ve kurumlara, kendi imkanlarıyla deplasmana giden taraftara, her deplasmanda olduğu gibi bu deplasmanda da takımın yanında olan 07 Gençlik’e ve affına sığınarak unuttuğum kim varsa bu süreçte emeği geçen yönetici, iş adamı, taraftar herkese teşekkür ederim. Biz birlikte güzeliz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.