Ne Bugünü Düzeltebildiniz Ne Antalyaspor’un Geleceğini Koruyabildiniz

16 Ocak 2024 10:00

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de 20. hafta geride kalırken Bitexen Antalyaspor evinde Trabzonspor’u ağırladı. Beraberlikle biten maçta; Trabzonspor’un oynamaya değil yatmaya geldiğini konuşuyor olmamız gerekirdi. Fakat Antalyaspor’un İsrail asıllı oyuncusu Sagiv Jehezkel’in sonradan fark edilen gol sevinci ülke olarak gündemimize oturdu.

Beraberlik golünü atan Sagiv Jehezkel’in sahaya çıktığı bandajın iç kısmında yazan “100 days 7.10” yazısı ve Davut yıldızı işaretini gol sevincinde kameralara göstermesi sonrasında Antalyaspor sosyal medya hesaplarında paylaşılması ve yönetim kurulunun şaşkınlık veren açıklamasıyla sansasyonel bir etki yarattı.

Antalyaspor’un sosyal medya hesaplarından yapılan; “Bugün Trabzonspor ile oynadığımız karşılaşmanın 68’inci dakikasında attığı golden sonra bileğindeki yazıyı paylaşarak ülkemizin milli değerlerine aykırı hareket ettiği görülen Sagiv Jehezkel’in yönetim kurulu kararı ile kadro dışı bırakılmasına karar verildi. Yönetim Kurulumuz, sonunda şampiyonluk ya da kupa bile olsa, ülkemizin hassasiyetlerine karşı davranışlarda bulunulmasına asla müsaade etmeyecektir.” açıklamasından bahsi geçen milli değer nedir, hangi milli değerlerimize aykırı hareket etmiştir sorularını önce sormak, sonra cevaplamak istiyorum.

Öncelikle Türk Dil Kurumuna göre milli değer, bir ulusun kendine özgü saydığı ve sahip olmakla övündüğü toplumsal ve kültürel ögeler anlamına gelmektedir.

Sagiv Jehezkel maç önü ısınmaya “Milletimizin Başı Sağ olsun – Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” yazılı tişörtle, maça ise siyah kol bandıyla çıktı. Buraya kadar her şey normal çünkü burada Türk milletinin milli değerlerine aykırı bir hareket söz konusu değil.

Gol sevincinde kameralara gösterdiği yazı bizim milli değerlerimize aykırı ise 68. dakikaya kadar oradaki yazıyı fark etmediniz mi? Maça çıkarken denetlenmesi gereken bir unsur değil midir?

Sagiv Jehezkel’in yaptığı kurallara aykırı ise kurallara göre bir yol neden izlemedik? Neden milli değer ibaresini kullanarak insanların vatan, millet duygusu üzerinden manipülasyonlara neden oldunuz? Neden kendi futbolcunuzu herkesin önüne attınız?

Gecenin ilerleyen saatlerinde Sagiv Jehezkel için halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek suçundan işlem başlatıldı. Göz altına alınan Sagiv Jehezkel ifadesi alındıktan tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı ve ülkesinin gönderdiği uçakla İsrail’e geri döndü.

Savaş başlı başına bir insanlık suçudur, bunu kabul ediyorum. Fakat milli değerlere aykırı hareket kelimelerini kullanarak açıklama yapan sevgili yönetim kuruluna sormak isterim. Olası bir tazminat davası, hakların ödenmesi gibi maddi kayıpları siz mi karşılayacaksınız yoksa o gün gelince üç maymunu mu oynayacaksınız? Özür dilerim, soruyu yanlış sordum. O gün gelince siz o koltuklarda olacak mısınız?

Antalyaspor’da mevcut bulunan ve gelecekte ekibe dahil olacak futbolcular için futbolcusuna sahip çıkmayan kulüp izlenimini verdiğiniz için teşekkürler. Ne bugünü düzeltebildiniz ne Antalyaspor’un geleceğini koruyabildiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.