Kasırga Çıktı

28 Mayıs 2024 11:00

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’in 38. ve son haftasında Bitexen Antalyaspor, Antalya’nın ilçe takımı Alanyaspor’a deplasmanda misafir oldu demek isterdim fakat hangi misafirlikte kendi evinizin kapısından jandarmalarla yola çıkarsınız ya da hangi misafirliğe gittiğinizde kapıda beklersiniz?

Kırmızı beyazlı takım, Sergen Yalçın ile şükürler olsun ki son maçına çıktı. Nuri Şahin’den sonra takımda birkaç küçük dokunuşla yola devam edeceğini söylemişti fakat değil birkaç küçük dokunuş ya da vuruş, ardı arkası kesilmeyen başarısızlıklar ve “ligde kaldığınıza şükredin” edasıyla Antalyaspor’a veda etti. Gerçi transfer yasağı kaosu dinmeyen bir yerde kim ne yapabilir ki? Bir de yönetim elindekileri bile tutmayı beceremeyince, bkz: Jehezkel.

Sezon başı Avrupa hayali kurarken sezon sonunda ortalarda bir yerde sezonu kapattık.

Alanyaspor sahasında oynadığımız ya da oynamaya çalıştığımız oyunu konuşmak gerekirse; Veysel Sarı, bireysel hırsı ve kaptanlığıyla sahadaydı. Belki de maç sonuna doğru gördüğü sarı kartın nedeni bireysel hırsıydı. İlk dakikalardan gol yemek takımın performansını düşürdü. Antalyaspor’un kaleye karşı yaptığı her hamle başarısız oldu, ta ki maç sonuna kadar. Maçın son dakikalarında Adam Buksa’nın vuruşu beraberliği getirdi ve kırmızı beyazlı takım haftalar sonra deplasmandan en azından beraberlikle geri döndü.

Oynayamadığımız futbolu kenara bırakırsak; içeri alınmayan taraftara yönetimden destek geldi mi kısmına geçebiliriz. Zira Antalyaspor stadının oradan jandarmalarla Alanya Oba Stadyumu’na kadar tuvalet molası için bile müsaade edilmeden getirilen taraftar içeri alınmazken neden sesinizi çıkarmadınız ya da sadece çıkarır gibi yaptınız?

Eski yönetimler için çok söyledim, yine söyleyeceğim. Puan alınca kameralara, mikrofonlara koşanlar, sete çıkanlar oldu. Herkesin rüzgarı esti ve geçti. Sizin de rüzgarınız esip geçecek ama siz elde ettiğiniz başarısızlıklarla rüzgar esti diye değil, kasırga çıktı diye anılacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.