Kaosspor

3 Ekim 2021 10:11

Semra Kuzucu yazdı…

Fraport TAV Antalyaspor, milli aradan önceki son maçını evinde Adana Demirspor ile oynadı. Sahadan mağlup ayrılan kırmızı beyazlı takım bu hafta beklentileri karşılayamadı.

Spor Toto Süper Lig başlayalı 8 hafta olmasına rağmen ilk 11 her hafta değişkenlik gösteriyor. İlk haftalar yeni transferleri takıma adapte etmeye çalışıyor diye düşündük fakat ciddi bir istikrarsızlık söz konusu. Bazı oyuncuların çizdiği başarısız grafiğe rağmen ilk 11 başlaması ve sahada fark yaratan oyuncuların yedekte bekletilmesi; acaba hoca elindeki kadroyu kullanamıyor mu diye soru işaretleri yaratıyor. Örneğin Antalyaspor’a transfer edildiğinden beri sadece 3 dakika forma şansı bulan Erkan Eyibil’in U21 Milli Takım kadrosuna davet edilmesi kafaları karıştırdı. Ya milli takım için oyuncu takip edenler yanlış seçimler yapıyor ya da Ersun Yanal elindeki genç yeteneği değerlendiremiyor.

Antalyaspor’un oynadığı oyuna gelecek olursak; ofansif mi defansif mi karar vermek güç. Oyunda süregelen kaleci geri pası; oyunun nabzını düşürüyor, faydası var mı yok mu tartışılır. Ersun Yanal’a göre oyunun hakkı mağlubiyet değildi fakat 20. dakikada yorulan futbolcuyla, santrfor olan oyuncuyu kanatta oynatarak ya da orta açamayan oyuncuyu orta sahada oynatarak nasıl galip gelebiliriz?

Oyun genelinde futbolcularımız ikili mücadelelerde hep top kaybetti. Kendi sahamızda oynamamıza rağmen; sahaya hakim değildik. Maalesef futbolcuların mesafeleri çok yakın, sahanın diğer tarafı hep boş. Bunlar antrenmanlarda üzerine gidilmesi gereken büyük sıkıntılar. Oyuna hakim olmak için önce sahaya tamamen yerleşebilmemiz gerekiyor. İkinci golü sırf saha hakimiyetimiz olmadığı için yedik demek yanlış olmaz.

Antalyaspor sahada harika bir performans gösteremeyebilir fakat bu hakemlerin yanlış kararlarına da ya da taraflı oyun müdahalelerine göz yumacağı anlamına gelmez. Maçta görevli Volkan Bayarslan adil bir oyun yönetmedi. Mağlubiyetteki katkısı yadsınamaz. Adana Demirspor’un ilk golünde Balotelli’nin Bünyamin Balcı’ya müdahalesi net fauldü. Balotelli’nin bu pozisyonda attığı golden sonra VAR’a gidildi. Fakat ülkemizde VAR hakemleri üç maymunu oynamakla, olmayan penaltıları vermekle meşhur.

Antalyaspor camiasının gündeminde her gün farklı bir kaos. Yeni kaosumuzsa mağlubiyet sonrası futbolcuların eğlence mekanlarına gitmesi. Elbette gidebilirler, eğlenebilirler. Fakat sahadan mağlup ayrıldığımız gece gitmeleri aidiyet duygularını sorgulatıyor. Bundan sonra neler olacak, hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Cuma akşamı işten çıkıp; koşa koşa maça gelen, 90 dakika boyunca takımını destekleyen ve maçtan sonra geç saatlerde eve dönmeye çalışan cefakar taraftara sonsuz teşekkürler

ETİKETLER: ,