İyi Gününde Kötü Gününde

25 Ekim 2021 09:11

Semra Kuzucu yazdı…

Süper Lig’de 10. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor, Medipol Başakşehir’i misafir etti. Nuri Şahin ve Emre Belözoğlu’nun teknik adamlık yaptığı maçta, sahadan 3 puanla ayrılan takım Medipol Başakşehir oldu.

Maçın başlangıç düdüğünden sonra yenilen ilk gole kadar Antalyaspor’un oynadığı oyun beraberlik gibi görünüyordu. İlk gol Başakşehir’den geldikten sonra Antalyaspor mental olarak oyunu rakip takıma vermiş oldu. Maç istatistiklerine bakınca Antalyaspor’un toplama oynama oranının düşük olması ve isabetli şutun olmaması gözden kaçmadı. Orta sahada Andrea Poli’nin yokluğu bariz hissedildi. İlk yarı oyunda kaybedilen onca zamana rağmen sadece uzatmalarda +1 verilmesi dikkat çekti.

İkinci yarı başlarken yapılan oyuncu değişikliklerinin oyunun nabzını yükseltmesini beklerken hayal kırıklığına uğradık. Antalyaspor’un saha içindeki boşlukları ve sahada Antalyaspor’un boy ortalamasının Başakşehir’e göre kısa olması oyun kurmasında etkili oldu. Daha doğrusu oyun kurmamıza engel oldu. İkinci yarı takımın nabzı iyice düştü. Hatta etkili savunma yapamadığımız için ikinci gol kaçınılmaz oldu. Oyun uzatmalara gittiğinde son dakika gelen gole ağlasak mı gülsek mi bilemedik.

Bugün yaşanılan mağlubiyetten çıkarmamız gereken dersler var. Bireysel hatalar oyunu rakibe vermemize neden oluyor. Futbol takım oyunu ve bireysel hatalar bizden götürüyor. Bugün oynanan oyunu baştan sona izleyip, ders gibi çalışıp, tüm hataları not edip üzerine çalışmamız gerekiyor.

Bugün sahadaki oyunculardan Doğukan’a parantez açmak istiyorum. Doğukan geçen hafta 1 gol kaydetmişti. Bugün ise sahada performansı göz doldurdu. Geçen hafta yakaladığı başarıyı korumak için çabaladı demek yanlış olmaz. Doğukan yaşanan olaylarla tribünleri kendine küstürse de affettirmek için de elinden geleni yapıyor gibi görünüyor. Taraftar olarak üzerimize düşen yaşananları sürekli hatırlamak ve hatırlatmak yerine oynadığı oyuna odaklanıp destek olmak.

Bugün alınan başarısızlık için direkt yeni teknik ekibi ve yönetimi suçlamak haksızlık olur. Her şey çok yeni, dün bir bugün iki. Hatalı oyuncu değişiklikleri yapılmış olabilir fakat teknik ekip ve futbolcular birbirini tanıdıkça oyun stratejimiz şekillenecektir. Nuri Hocanın kadroda Nuri Şahin boşluğunu dolduramaması bizi kötü etkiledi. Devre arası yapması gereken kendi gibi bir oyuncu bulmak. Bize düşen sabredip beklemek ve destek olmak. Geçen sezon Ersun Hocaya gösterilen toleransın yeni teknik ekibe gösterilmesi gerekiyor.

Her maç söylediğimiz bir besteyi hatırlatmak istiyorum. İyi gününde kötü gününde hep beraberiz. Çünkü biz aleme bedeliz.