İlk Elin Günahı Olmaz

14 Ağustos 2023 09:30

Semra Kuzucu yazdı…

Transferler ne zaman yapılacak, formalar ne zaman çıkacak derken Trendyol Süper Lig’de 2023 -2024 sezonu başladı. Fraport TAV Antalyaspor’dan Bitexen Antalyaspor’a geçiş yaparak sezona başladık.

Sezonun ilk maçını son yıllarda gündemimizi meşgul eden Trabzonspor’la deplasmanda oynadık. Gündemi meşgul eden deme sebebimi bence herkes anladı. Sezona 3 puanla başlamayı çok isterdik fakat kırmızı beyazlı takım ilk dakikalarda yediği gol yüzünden ilk haftayı mağlubiyetle tamamladı. Neyse, ilk elin günahı olmaz diyelim.

Trabzonspor geçtiğimiz yılların oyun anlayışıyla devam ederken –köklü bir kadro değişikliği olmadığı müddetçe şapkadan tavşan çıkmasını bekleyemeyiz sonuçta– Antalyaspor içinde durumlar pek farklı değildi.

Oyun genelinde umut vaat eden bir Antalyaspor izlemedik ama geçtiğimiz sezon ne isek aynıyız. Yeni transferlerin takıma adaptasyonuyla her şey değişebilir.

Spor Toto Süper Lig, Trendyol Süper Lig olarak değişse de her şey bıraktığımız gibi. Yine bütün sezon geçtiğimiz sezon konuştuklarımızı konuşacağız.

Bu yazıyı tamamen formalar üzerine bile yazabilirim aslında. Çünkü umutla beklediğimiz her şey elimizde patlıyor. Günlerce, haftalarca taraftar forma diye sordu. Büyük sosyal sorumluluk projeleriyle geliyor, sabredin denildi; sabrettik. Sonuç, sıfıra sıfır elde var sıfır. Sosyal sorumluluk mesajlarıyla tanıtılan formaların konuyla alakası uzaktan yakından yok. Eğer elinizde geçen sezona ait bir çubuklu forma varsa alt tarafına geri dönüşüm etiketi yapıştırarak yeni sezon formamızı elde edebilirsiniz, işte gerçek bir geri dönüşüm.

Temayla bağlantılı yaptığımız formalar geçen senede kaldı. Ben yine Manavgat forma gibi gerçekten ses getirecek bir forma beklerdim. Cumhuriyet’in 100. yılına özel ve güzel bir forma tasarlanmasını ve alıp çocuklarıma saklayacağım bir forma olmasını isterdim.

Taraftar camiasında tasarım konusunda yetenekli birçok isim var. Onlarla kısa bir istişare yapılsa bile çok daha iyi formalarımız olurdu. Formayı tasarlayacak ekibimiz ya da bunun için bütçemiz yoksa neden bir yarışma yapıp  taraftarların tasarımlarından en iyilerini seçerek bir koleksiyon yapmadık?

Formalarda sınıfta kaldık, kombinelerden ne kadar geçeceğimizi yaşayarak göreceğiz. Kombine fiyatları için pahalı gibi yorumlar yapılsa da mevcut ekonomi göz önünde bulundurulduğunda aslında makul fiyatlar denebilir. Ayrıca yapılacak olan çekilişlerde güzel bir teşvik oldu.

Transferlere gelecek olursak gelenler gidenler oldu ama en çok konuşulan bıraktığı bonservis geliriyle Haji Wright oldu. Bu sıfatı kullanmayı hiç sevmesem bile dört büyüklerden sonra en yüksek bonservisle adından söz ettirdi. Takımda bulunduğu süreçte de takıma katkılarıyla defalarca gündeme gelen Haji Wright yine gündemde kalarak takımımıza veda etti. Süreçte emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım, yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Gelen gidenler oldu, kendine katkı koyanlar oldu. Kamp sürecini lehine çevirenler oldu fakat Bahadır… İleri gidemediği gibi geri gitmeye devam ediyor. Sergileyemediği performansıyla ilk 11’de yer almasıysa kocaman bir fiyasko.

Lig yeni başladı, taşlar zamanla yerine oturacak elbette. Geçen sezonu ipin ucunda kapatan bir takım olarak ipleri en baştan elimizde tutmamız gerekiyor.

Transferler takımda zamanla yerini bulacak, alışılagelmiş düzen değişecek elbette, en azından değişmesini bekliyoruz.

Geçen sezon sonu ayyuka çıkan takım otobüsüyle alakalı söylentiler hala gündemde yerini korumaya devam ediyor. Bitexen Antalyaspor olduğumuz halde neden hala Fraport TAV Antalyaspor kaplamalı otobüsle Trabzon’a gittik?

Yönetime okları yöneltmekte gelmiyor içimden, her gelen bir öncekinin enkazını toparlamaya çalışıyor. Hal böyle olunca iki ileri üç geri yol almaya çalışıyoruz.

Daha yolun başındayız; temennimiz yönetimin felsefesi ve DNA’sı olan futbol anlayışını sahada izleyebiliyor olmak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.