İlk Ama Son Değil

2 Kasım 2021 10:55

Semra Kuzucu yazdı…

Süper Lig’de 11. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor, GZT Giresunspor’un konuğu oldu. Deplasmandan 3 puanla dönen Antalyaspor’da hem bu sezonun ilk deplasman galibiyeti alındı hem de Nuri Şahin hocalık kariyerinde ilk 3 puanını aldı.

Maçın ilk dakikalarında Antalyaspor’un oynadığı oyun, ya beraberlik ya da mağlubiyet sinyalleri veriyordu. Fakat 20. dakikada Fredy’nin ağları havalandıran golüyle oyunun gidişatı değişti. Oyunu rakip yarı sahasında sürdürmeye çalışan Antalyaspor’un kanatta oynadığı oyun umut vadetti. Orta sahada oyuncu eksikliğimiz kendini bariz hissettirdi. Gökdeniz Bayrakdar’ın çizdiği başarısız grafik özellikle taraftarı hayal kırıklığına uğrattı. Bundan sonrası için yapması gereken daha çok çalışmak.

Oynanan oyunda kat edilen mesafelere bakınca Antalyaspor’un çabası dikkat çekti. Geçen haftada kat edilen mesafe yüksekti fakat bugün anladık ki takımın kondisyonunda bir artış söz konusu, Nuri Şahin’in etkileri sahaya yansımaya başladı da diyebiliriz.

Maçın son dakikalarında Boffin’in yaşadığı gerginliğin başlangıç  noktası Suat Arslanboğa’nın faul için düdük çalmaması oldu. Fakat Boffin gibi profesyonel futbol kariyeri olan bir kalecinin saldırgan tavrı çok yanlıştı. Yaşanan gerginliğin sarı kartla sonuçlanması rahat bir nefes aldırdı. Bu kriz döneminde kırmızı kart alarak kalede olmamasının sonucunu sezon sonu ligden düşerek bile ödeyebilirdik.

Her ne kadar topu ağlarla buluşturan isim Fredy olsa da Doğukan’ın performansı da göz doldurdu. Çizdiği başarısız grafiğe son veren Doğukan Sinik, Nuri Şahin döneminde maçlara ilk 11 çıkmaya başladı. Futbol kariyeri başarılarla dolu Nuri Şahin’in genç oyuncuların kariyer gelişimine katkısı sahaya hızlı etki edecek gibi görünüyor.

Futbolcuların maç sonu verdiği röportajlarda Nuri Şahin’in hocaları olmasından gayet memnun oldukları bariz belli oluyor. İnancımız Antalyaspor’un çok daha iyi yerlerde olması gerektiği yönünde.

Kırmızı beyazla güzel günlere…