Helton Gençliğimizi de Kurtar

18 Mart 2024 10:00

Semra Kuzucu yazdı…

Trendyol Süper Lig’de 30. hafta geride kalırken Bitexen Antalyaspor, deplasmanda Beşiktaş’a konuk oldu. Kırmızı beyazlı takım ilk dakikalarda attığı Bünyamin’in attığı golle maça mental olarak galip başladı. Bünyamin Balcı’nın bu sezon ilk golünü atarak üstündeki ölü toprağından kurtulmuş oldu demek yanlış olmaz.

Sergen Yalçın’ın kadro seçimi yine kafada soru işaretleri bırakmıştı ve oyun esnasında yaptığı hatalı kadro seçimi kendini ayan beyan gösterdi. Naldo, geçirdiği süreçlerden kendisini toparlamakta zorlanıyor. Hal böyle olunca oyunda verimli bir performans alınamıyor. Böyle bir durumda Ömer Toprak mı Naldo’nun yedeği olmalı yoksa Naldo mu Ömer Toprak’ın yedeği olmalıydı?

Ömer Toprak’a forma verilmemesinin özel bir nedeni mi var? Yoksa sırf Naldo’yu geri kazanmak için yapılan pozitif bir yaklaşım mı? Ömer Toprak’ta Nuri Şahin döneminde kronik sakatlıklarıyla gündeme gelse de Avrupa alt yapısının olması elbette kendini göstermesini sağlıyor.

Sergen Yalçın ve Sinan Boztepe sonradan gelerek Nuri Şahin ve Sabri Gülel’in kurduğu takım sayesinde rahatlar. Tabi bu devran nereye kadar böyle devam eder bilinmez.

Sergen hocayla adaptasyon sorunu devam etse de bu maçta alınan 3 puan onun içinde çok önemliydi. Zira eski takımına karşı deplasman galibiyeti yaşamak ona ne hissettirdi, bilinmez.

Aslında maç berabere bitebilirdi fakat Helton Leite ve Ömer Toprak’ın oyunu hızlı okuması ve müdahalesi Beşiktaşlı oyuncunun penaltıyı kullanırken yapılan hatayı anlamaları Antalyaspor’un lehine oldu.

Helton Leite’den geçen haftada bahsetmiştim fakat bu hafta performansı hayran bıraktı. Umarım sezon sonunda elimizden kaçırmayız.

Bu arada Helton Leite, rica etsem gençliğimi de kurtarabilir misin?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.