Hedef Ben Miyim Tayfun

21 Ağustos 2023 10:30

Semra Kuzucu yazdı…

Bitexen Antalyaspor, Trendyol Süper Lig’in 2. haftasında evinde Tümosan Konyaspor’u ağırladı. İlk yarı yediği gole ikinci yarının son dakikalarında karşılık veren takımımız bu sezonun ilk puanını beraberlikle almış oldu.

Kırmızı beyazlı takım ilk hafta Trabzonspor’la deplasmanda karşılaşmıştı. Deplasmandan eli boş gönlü hoş(!) dönen takım ikinci haftada alkış toplayacak bir performans tabi ki sergileyemedi.

Bu haftaki oyunla takıma karşı olan kafa karışıklığı devam etti. Zira takımın sahada pozisyon üretip golle taçlandıramaması da skoru olumsuz etkiledi. Konyaspor’a verilen penaltıyla yediğimiz golden hemen sonra golü bulabilseydik takım oyuna hızlı reaksiyon veriyor diyebilirdik.

Ali Şansalan üzerine konuşmak bile artık zaman kaybı, kendimiz söylüyor kendimiz işitiyoruz.

Nuri Şahin için insan olarak sempatim devam ediyor fakat teknik adam olarak kafamda birçok soru işareti var. Bu konuyu ucu açık bırakacağım zira umduğum dağlara karlar yağacak gibi duruyor.

Yiğidi öldür hakkını yeme sözünü çok severim ve Sabri Gülel’in stadyumdaki düzensizlik için sosyal medya üzerinden özür dilemesi alkışları topladı. Fakat stadyumdan görevli yöneticimizde umarım gereken aksiyonları önümüzdeki maça kadar almış olur.

Antalyaspor ile ilgili ne zaman bir kaos gündeme gelse sadece başkan suçlanır. Başkanı hedefe koyarken çevresindeki yöneticiler neden gündeme gelmiyor? Sabri Gülel’in yerinde olsam Kolpaçino filminin meşhur “Hedef ben miyim Tayfun” repliğini paylaşırdım. Neyse ki ben Sabri Gülel değilim. Antalyaspor şu an sadece Sabri Gülel’den mi ibaret? Kararlar oy çokluğuyla değil de Sabri Gülel’in iki dudağının arasından çıkan sözlerle mi veriliyor?

Maç saatinde biz oturduğumuz yerden nemden nefes alamazken antrenmanları Döşemealtı’nda yapan takımdan neredeyse 6 derece daha sıcak olan stadda tam performans beklemekte 1 Nisan şakası gibi komik ama güldürmüyor. Neden bu kadar basit gibi görünen ama performansı tamamen etkileyen antrenman programı sadece taraftar tarafından gündeme geliyor?

Her sezon oldu olacak diye beklerken yerimizde bile sayamıyoruz, geriye gidiyoruz. Takım iyi, birkaç haftaya kendimize geliriz diyenlerle aynı maçı mı izledik emin değilim. Hep muhalefetiz evet, çünkü bizim için asıl olan Antalyaspor. Eğri oturup doğru konuşalım.

Yıllarca “Nesilden Nesile Antalyaspor” sloganıyla çocuklara Antalyaspor sevgisini aşılamak için kırtasiye malzemesi, oyuncak gibi ürünler talep edildi ve tam yeni eğitim yılı öncesi Antalyaspor Store’da satışa çıkan defterler bunun için harika bir adım oldu. Yetkililer üstüne düşeni yaptı, onlara sonsuz teşekkür ederim. Bizde taraftarlar olarak üzerimize düşeni yapalım ve minik akreplerimizin defterlerini yeni eğitim öğretim yılında Antalyaspor Store’dan alalım.