Gönüllerin Şampiyonu Antalyaspor Oldu

3 Mayıs 2022 09:26

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda sona yaklaşırken Fraport TAV Antalyaspor deplasmanda Trabzonspor’un misafiri oldu demek isterdim fakat misafirlikte misafire şiddet uygulandığı nerede görülmüş?

Oyunu yazmaya, saatlerce anlatmaya ya da konuşmaya gerek yok. Herkesin düşer dediği takım, şampiyonluğa oynayan takıma her anlamda ders verdi.

Nuri Şahin herkesi kendine hayran bırakarak saha kenarındaki duruşuyla ve oyun içindeki tam zamanında değişiklikleriyle bu zorlu sınavı da alnının akıyla geçti.

Ligin ilk yarısı Antalyaspor’un sahasında oynanan oyunda Trabzonspor namağlup ünvanını kaybetmişti. Haliyle yaşanan bu hezimetin sancıları hala devam ediyordu. Hem şampiyonluk maçına hem de namağlup unvanlarını alan takıma karşı kaplan kesildiler. Fakat karşılarında Antalyaspor olduğunu unuttular.

Antalyaspor’un sahada sergilediği performans herkesten tam puan aldı. Fredy o penaltıyı kaçırmasaydı şu an bambaşka şeyleri konuşuyor olurduk.

Sezon başından beri yaşanan olaylara son derece profesyonel yaklaşan Antalyaspor yönetimi alkışları hak ediyor. Özellikle Trabzonspor taraftarları sahaya indikten sonra takımı sahadan çekmeyerek Türk futbolunu kaosa sürüklemek istemiyorum demek her takım başkanının yapacağı hareket değil.

Trabzonspor 30 Nisan akşamı şampiyonluğunu ilan ederken neler yaşandı peki? Antalyaspor sahadan çıkmadan taraftar tekrar sahaya indi ve yetersiz güvenlik nedeniyle Antalyaspor’un futbolcuları darp edildi.

Anadolu takımı diye birçok insanın bağrına bastığı Trabzonspor ne kadar Anadolu takımı size sorarım? Hangi Anadolu takımına bugüne kadar örtülü ödenekten ödeme yapıldı? Hangi Anadolu takımı birçok siyasetçi tarafından korundu? Bu konuyla ilgili yazmak istediğim çok şey var ama yazmayacağım.

30 Nisan akşamı 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda Trabzonspor’un şampiyonluğu kesinleşti. Fakat insanlar Trabzonspor’u değil sahada verdiği futbol dersiyle, saha kenarındaki örnek tavırlarıyla Antalyaspor’u tebrik etti. Gönüllerin şampiyonu Antalyaspor oldu.

Trabzonspor camiası şampiyonluk hikayeleri anlatırken Antalyaspor ile ilgili sorulan hiçbir soruyu cevap vermedi. Trabzonspor’un yöneticileri darp edilen futbolculardan özür dilemediği müddetçe Trabzonspor’un şampiyonluğunu tebrik etmeyeceğim.

Kırmızı beyaza gönül vermiş tüm taraftarlarla Konyaspor maçında kendi rekorunu kıran takımımızı desteklemeye gideceğiz. Antalyaspor ailemiz, Antalyaspor Stadı evimiz!