Enseyi Karartmayalım

26 Nisan 2022 08:55

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 34. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor evinde Yukatel Kayserispor’u ağırladı. 11 haftadır süren yenilmezlik serisiyle ve son 6 maçta arka arkaya aldığı 3 puanlarla herkesin odak noktası haline gelen kırmızı beyazlı takım kendi evinde sahadan 1 puanla ayrıldı.

Oyun genelinde Antalyaspor’un rakip ceza sahasına yerleşip baskı kurması beklenirken Kayserispor tamamen kapandığı için Antalyaspor pozisyon üretmekte zorlandı.

Özellikle ikinci yarı Kayserispor, Antalyaspor’un ceza sahasında oynarken Antalyasporlu futbolcular topu ayağına aldıktan sonra yarı sahayı geçemeden tekrar rakip takıma topu kaptırmış oldu. Geçen hafta ligin en çok koşan takımı diye övgü alan Antalyaspor’un bu hafta ikinci yarı topu kaleye taşıyamayan bazı futbolcular dikkat çekti.

Antalyaspor’un son zamanlarda sosyal medyadaki popülerliğiyle taraftarlarında beklentisi giderek arttı. Futbolculardan bekledikleri performansı görememekte taraftarlarda hayal kırıklığı yarattı. Andrea Poli’nin yaşanan gerilim sonrası taraftara yaptığı kol hareketi ise tribünlerden tepki topladı.

Son zamanlarda arka arkaya gelen başarılar herkesin beklentisini yükseltti. Hal böyle olunca da eskiden beraberliğe şükreden Antalyaspor taraftarı, 3 puandan azıyla mutlu olamadı.

Maç sonrasında bazı futbolcuların sahada kalıp tribünlerden çağrılmayı beklemesi de gözlerden kaçmadı. Sahadan mağlubiyetle ayrılınca bile futbolcuları tribünlere çağıran taraftarlar da futbolcuları hayal kırıklığına uğrattı.

Rakibe gelecek olursak Hikmet Karaman, Antalyaspor’un yeni oyun anlayışına çalışarak gelmiş. Kendisini tebrik ederim. Maç sonunda yaptığı açıklamalarda Antalyaspor’un sahasının zemini hakkında söylediği olumlu sözler herkesi mutlu etti. Yıllarca herkesin şikayet ettiği zeminle alakalı övgü almak şaşkınlık yaratsa da emeği geçenlerin kendileriyle gurur duyduğuna eminim. Başarının zincirleme ilerlediğini ve profesyonel oyunların profesyonel başarılar getirdiğini yaşayarak öğreniyoruz.

Herkesin Antalyaspor’un düşmesini beklerken aman nazar değmesin denecek yükselişi alkışları hak ediyor. Sadece Antalyaspor hedefine Avrupa’yı koymuşken yaşanan bu beraberlikle ligin sonunda 2 puanı aramak zorunda kalmayız umarım.

Statta doluluğu sağlamak için Doğu Üst, Kuzey Üst ve Güney Üst tribünlerinin kapatılmasıyla tüm taraftar Doğu Alt tribünlerine kaydı. İftarını hızlıca yapıp maça girmeye çalışan taraftarlar kapıda yığıldı. Oyun başlamadan 15 dakika önce turnikede sıra bekleyen biri olarak maça 25. dakikada girebildim. Televizyonda stat dolu görünsün, taraftar tribünlere dağılmasın diye izlenen politika görsel tatmin sağlamış olsa da taraftarı mutlu etmedi. Taraftarla aile gibi olan yönetimimizin maça giriş krizini de güzel bir şekilde yöneteceğine inancım tam.

Gönül plakamızla 7/7 rekorunu kırmak istiyordu fakat yenilmezlik serimizi devam ettirdiğimizi unutmayalım. Hedefimiz Avrupa, enseyi karatmayalım.