Cadı Kazanından Kaçış

8 Mart 2022 11:56

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 28. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor evinde Sivasspor’u konuk etti. İlk yarının uzatmalarında Fernando Lucas Martins’in örümcek ağlarını temizleyen frikik golüyle 3 puanın sahibi olan Antalyaspor fikstürde rahat bir nefes aldı.

Son haftalarda oynadığı oyunla taraftarın alkışlarını toplayan Antalyaspor, bu maç taraftarları hayal kırıklığına uğratarak beklentinin altında bir performans sergiledi. Oynanan oyun kötü değildi fakat ayakta alkışlanacak bir oyun olmadı.

Sivasspor’un Antalyaspor’un ceza sahasında oyun kurması, Antalyaspor’un pozisyon üretmesine engel oldu. Oyun geneli “Atan kazanır” sinyalleri veriyordu. İlk yarının sonlarına doğru rakip ceza sahasına oyunu yıkan Antalyaspor, Fernando Lucas Martins’in golüyle ilk yarıyı önde tamamladı.

Antalyaspor ilk yarıyı önde tamamlayınca ikinci yarıya daha hakim başlaması beklendi fakat Sivasspor’un oynadığı oyun karşısında pozisyon üretemedi. Yapılan oyuncu değişiklikleriyle kendi evinde deplasman takımı gibi savunma yapmaya çalıştı.

Maç genelinde iki takımında oynadığı oyun kimseyi mutlu etmedi. Seyir keyfi düşük maçlardan biri oldu denebilir. Biraz şans ve biraz da yapılan savunmanın etkisiyle 3 puanın sahibi olan Antalyaspor; fikstürün alt sıralarında kaynayan cadı kazanından da bir nebze uzaklaşmış oldu.

Her maç olduğu gibi bu maçta stada gelen taraftar sayısı tatmin edici olmasa da gerçek Antalyasporlular takımını yalnız bırakmadı.

8 Mart Kadınlar Günü jesti olarak Antalyaspor kadın taraftarlarını ağırladı. Kırmızı beyaza aşık bir kadın taraftar olarak takımımızla gurur duydum. Tüm kadın taraftarlar adına da başta Başkanımız Aziz Çetin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Kadına şiddeti, kadın cinayetlerini, çocuk gelinleri değil kadının toplumdaki önemi konuştuğumuz 8 Martlara…