Bu Yazı Agresyon İçerir

10 Nisan 2023 12:00

Semra Kuzucu yazdı…

Fraport TAV Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında deplasmana Konyaspor’a misafir oldu. Deplasmandan 1 puanla dönen kırmızı beyazlı takım, yine beraberliğe şükrederek haftayı kapattı. Teknik ekibi mutlu eden 1 puan, bu kez taraftarı mutlu etmedi.

Yıllardır başarılara ve kupalara aç olunan bu takımda ne zamana kadar beraberliklere şükredeceğiz? Her gelenin bir öncekini suçladığı bu kısır döngüde takım ne zaman gün yüzü görecek? Sosyal medya jargonuyla yorum yapacak olursak; yenilmezlik serisi bekleyen taraftara mağlubiyet serisi şoku.

Oyun genelinde Antalyaspor’un sergilediği pasif agresif baskı yeterli gelmedi. Sadece oyunun dinamiğini dengede tutmaya yetti. İstatiksel olarak Antalyaspor ilk golü yediği birçok maçı kaybettiği için; ilk yarının ortasında rakip takımın golü yine felaket senaryoları yazdırsa da Haji Wright, takımın gol atma sorumluluğunu tamamen yüklenmiş gibi ilk yarının sonunda attığı golle dengeleri sağladı. Aynı zamanda Haji Wright attığı golle maçın adamı oldu.

Peki ara transfer döneminde Haji Wright gitseydi; Antalyaspor deplasmandan mağlubiyetle mi dönecekti? Bir futbol takımının A, B, C planları olması gerekirken kırmızı beyazlı takımın yanlış oyuncu transferleri, herkesin elini kolunu bağlıyor. Zira yanlış futbolcu transferleri gereksiz borçlanmaları meydana getiriyor ve her gelen başkan önce yapacaklarını değil borçları konuşuyor. Takımın kendine ait profesyonel bir scout ekibi dahi yok. Eğer sistemde bir dişli çark kayarsa, tüm sistem kayar. Antalyaspor’un artık sistemi baştan kurması gerekiyor.

Fikstürde sırada Alanyaspor maçı var. Elbette herkes önce taraftarı davet ediyor, taraftarla kazanacağız diyor. Fakat eğri oturup doğru konuşalım. Antalyaspor şehrimizin takımı olduğu için seviyor ve destek oluyoruz ama artık güneşli güzel günler yaşamak istiyoruz.