Baklava Kehaneti

26 Nisan 2023 10:30

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de Fraport TAV Antalyaspor için tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Kırmızı beyazlı takım haftalarca süren 3 puan hasretini evinde Alanyaspor ile oynadığı maçla gidermişti. Fakat geçtiğimiz hafta deplasmandan berabere dönen kırmızı beyazlı takım bu hafta evinde Sivasspor’a 2 golle mağlup olarak 3 puanı kaçırdı.

Alanyaspor maçında 3 puan aldığı kadroyla maça çıkan Nuri Şahin; her maç olduğu gibi bu maçta tepkileri üzerine topladı. Oyunun ilk 25 dakikasında sahada kafası koparılmış tavuk gibi gezen 11 Antalyasporlu oyuncu vardı. Oyunun ilk dakikalarından yapılamayan oyuncu değişiklikleri Sivasspor’un Antalyaspor’un ceza sahasına yerleşerek 2 gol atmasına neden oldu.

Sivasspor’un oyuncularının fiziksel avantajı ise kafa toplarında Antalyaspor’un aleyhine oldu. Rıza Çalımbay kadrosunu, oyunu çeviklikle kazanmak üzerine değil; fiziksel avantajlarla kazanmak üzere kurmuş gibi görünüyor.

İkili mücadelelerde top kazanamayan, kafa topunda topu alamayan Antalyaspor rakip ceza sahasına oyunu yıkmayı başaramadı. İkinci yarı başlar başlamaz Sam Larsson’dan gelen gol bir nebze beraberlik için umut ışıklarını yakmıştı ama devamında takımın tekrar defansif oyuna dönmesi umut ışıklarını bir bir söndürdü.

Oyun esnasında Antalyaspor topçularının çizdiği kötü performansı izleyince bir an için Ömer Toprak’ın bile performansını beğenmemize neden oldu. Zira Ömer Toprak geldiği günden beri kronik sakatlıklarıyla ve Nuri Şahin ile olan arkadaşlığıyla gündeme geliyordu.

Bal yapmaz arı deyimini eskiden Gökdeniz Bayrakdar için kullanıyorduk ama bu maç bu deyimin artık Ufuk Akyol’u anlattığını fark etmeyen yoktur. Zira oyun esnasında takıma katkısı olmadığı gibi takımla senkronize olarak oynayamıyor.

Oyun oynanırken saha kenarında yaşananlarda gözden kaçmıyor. Zira 4. hakem Nuri Şahin’i her çizgiye yaklaştığında uyarırken aynı reaksiyonu neden Rıza Çalımbay’a göstermiyor?

Nuri Şahin 3 puan alınca düşsek bile Nuri Şahin’le devam etmeliyiz diyenler, Nuri Şahin kaybedince bu stajyerlik fazla uzadı diyorlar. Nuri Şahin’i geldiği günden beri destekleyen ve savunan biri olarak yardımcı hocaların oyuna katkısının görmezden gelindiğini düşünüyorum. Zira bu göz önünde bulundurulsaydı Michael Lindeman’ın gidişinden sonra kadroda oluşan boşluk hemen doldurulurdu.

Maç öncesi taraftarı strese sokan bir etken ise takımın baklava yemesi oldu. Okurken insana komik gelse de yıllardır Antalyaspor oyuncularına antrenman öncesi ne zaman baklava ikram edilse Antalyaspor sıradaki maçı kaybeder ve bu maçta da görüldüğü üzere bu kehanet değişmedi.

Bu sene ligden 2 takım düşeceği için düşme ihtimalimiz düşük olsa bile fikstürdeki maçlardan puan toplama ihtimalimiz de çok düşük. Eğer bu sezonu düşmeden tamamlayabilirsek önümüzdeki sezon için kadroda revizyona gidilmesi gerekiyor. Eğer Nuri Şahin ile yola devam edeceksek yardımcı antrenör ihtiyacımız olacak.

Bu saatten sonra önümüzdeki fikstüre bakınca Antalyaspor için 3 puan almak, şapkadan tavşan çıkarmaya benziyor. Şapkadan tavşan çıkarmamız umuduyla…