Antalyaspor VS Mete Kalkavan

8 Mayıs 2023 10:00

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de Fraport TAV Antalyaspor için hala düşme tehlikesi devam ederken; kırmızı beyazlı takım ligin 33. haftasında Corendon Airlines Park’ta Mete Kalkavan’a karşı 3 puan kaybetti.

Yıllardır aşılamayan hakem krizi bu maçta da devam etti. Futbolun üçten ibaret olduğunu sanan TFF, Antalyaspor – Beşiktaş maçına Mete Kalkavan’ı görevlendirerek siyah beyaz takıma 3 puanı hediye etmiş oldu.

Antalyaspor’un çizdiği dengesiz grafik taraftarı korkuturken sezon sonuna kadar puan alınamazsa Süper Lig’e veda etme ihtimali çok yüksek.

Oyunun başından itibaren Nuri Şahin’in oyununu okuyamaması ve rakibin gollerinden sonra oyuncu değişikliği yapmakta zorlanması dikkat çekti. Geçtiğimiz sezon rakibin oyununa çalışarak takımı çalıştırıyor derken bu sezon aynı şeyi söyleyemiyoruz. Elbette rakibin oyunu analiz ederek oynamaya devam etmesi çok normal fakat Antalyaspor’un rakibin oyun stratejisine uzak olması takımın sahada savrulmasına neden oldu.

Oyunu konuşmak bile anlamsız aslında. Zira TFF’nin kasıtlı hakem ataması, her şeyi anlamsız kılıyor. Maçın tek yüz güldüren olayı; Ömer Toprak’ın Antalyaspor arması altında ilk golü oldu.

Üç büyütülmüş takımlarla oynanan maçlarda tribünde yaşanacak olaylara mahal vermemek için Passo üzerinden alınan önlemlerin bu maçta alınmaması gözden kaçmadı. Biletler yüksek fiyatlarla satışa çıkarken sadece kasaya para koymak mı hedeflendi? Neden her maç olduğu gibi yeni çıkan Passolig’lere bilet satışı için engel koyulmadı? Tribünde yaşanan olayların tek sorumlusu; bunu göz ardı edenlerdir.

Konuşulması gereken çok şey var fakat her doğru her yerde söylenemiyor maalesef. Antalyaspor’un Antalyasporlu bir başkanı olduğunda çok farklı şeyleri konuşuyor olacağız.