Antalyaspor Siyaset Üstüdür

1 Mart 2023 12:00

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de 14. hafta oynanması gereken Beşiktaş – Fraport TAV Antalyaspor mücadelesi maç öncesi Taksim’de gerçekleşen patlama sonrası ileri bir tarihe ertelenmişti.

TFF tarafından 14 Şubat tarihinde oynanması planlanan maç ise tüm dünyayı derinden sarsan ve 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası tekrar ileri bir tarihe alınarak 26 Şubat tarihinde oynandı.

Maça geçmeden önce 11 ili etkileyen bu büyük depremde yakınlarını kaybedenlere rahmet, sevdiklerini kaybedenlere baş sağlığı ve sabır diliyorum.

Depremden hemen sonra organize olup canla başla çalışan Antalyaspor ailemize teşekkür etmek istiyorum. Öncelikle hemen organize olarak tesislerin kapılarını depremzedelere açan başkanımız Aziz Çetin’e ve kulübümüze, deprem bölgesinin tahliyesinde gösterdiği hummalı çalışma ve öz veri için Emir Tur’un sahibi as başkanımız Emrah Çelik’e, depremin ilk gününden itibaren çıkardığı yardım tırlarıyla ve koordinasyonuyla ilgilenen; tek bir depremzede için bile “Neler yapabiliriz abim” diyen basın sözcümüz Adnan Başkan’a, hem deprem bölgesine götürdükleri yardımlar için hem deprem bölgesindeki enkaz arama çalışmalarında gösterdikleri özveri için hemde deprem bölgesinde yağmacıların karşısında dimdik durarak 07 Gençlik’in sadece bir taraftar grubu olmadığını gösteren herkese ve adını sayamadığım yöneticilerimize, tesislerde çalışan arkadaşlarımıza ve taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Antalyaspor ailesi olarak hep beraber varız, iyi ki varız, iyi ki varsınız!

Kaosların peşini bırakmadığı, maçtaysa geriye dönük kadroyla sahaya çıkmamız gerektiği için yeni gelen transferlerimizi ve giden futbolcuları es geçerek sınırlı bir kadroyla sahaya çıktık.
Oyunun başında deprem bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere sahaya atılan peluş oyuncaklar, atkılar ve bereler yüzünden oyun durakladı. Keşke futbol hep böyle güzel şeyler yüzünden duraklasa dediğimiz anlara tüm ülke ekran başında şahitlik ettik.

Oyun genelinde Antalyaspor’un performansı beraberlik sinyalleri veriyordu ve kadrosunun neredeyse yarısını Antalya’da bırakan kırmızı beyazlı takım için deplasmanda alınan 1 puan altın değerindeydi. Fakat bu maçta 1 puandan daha değerli bir olaya şahitlik ettik. Boyu kısa diye aylardır ya yedekte bekleyen ya da hiç forma şansı bulamayan Ataberk Dadakdeniz’i kazandık. Beşiktaş’ın hücum odaklı oyununda kalede geçit vermeyen genç kaleci uzatmalarda verilen penaltıyı bile kurtararak boyu kısa diye kenarda bekleten herkese ağzının payını vermiş oldu. Bugüne dek Alperen Uysal’la kaybettiğimiz puanlar kimin hanesine yazılacak? Elbette bir maçla kahraman ilan etmek doğru değil fakat bunca zaman neden şans verilmedi diye sormadan edemiyor insan.

Transfer dönemi hala gündemdeyken Haji Wright için transfer haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Maalesef transferle bu kadar çok gündeme gelen bir futbolcunun en yüksek kazançla artık gitmesi gerekiyor. Zira kafası karışan futbolcu sonraki süreçte takıma faydalı olamıyor. Antalyaspor sürekli geçmişteki futbolcu borçlarından transfer yasağı yediği için Haji Wright transferinden en yüksek kazanç elde edilip doğru şekilde kullanılması takım için çok daha faydalı olacaktır.

Gündemi şu an meşgul eden konulardan biriyse Fenerbahçe tribünlerinde başlayan ve sonrasında Beşiktaş – Antalyaspor maçında devam eden “Hükümet İstifa” sesleri… Antalyaspor’a ucunun dokunduğu kısım ise güya deplasman trübünündeki taraftarlarımızın tüm stadı galeyana getirmesi. Bu tarz düşünceler, toksik düşüncelerdir. Hem medyayı hem de taraftarı zehirler. Unutmayın ki bu ülkede en hızlı organize olanlar, taraftar gruplarıdır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun Antalyaspor siyaset üstüdür. Takımların siyasi görüşleri yoktur, yöneticilerin siyasi görüşleri vardır.