Antalyaspor Kimlere Emanet

10 Ocak 2022 10:25

Semra Kuzucu yazdı…

Süper Lig’e verilen aranın ardından Fraport TAV Antalyaspor, Katar’da oynanan Süper Kupa maçı sonrası Göztepe’ye misafir oldu. Göztepe deplasmanından eli boş dönen kırmızı beyazlı takım; rakip takıma bu sezonun bir ilki yaşattı ve Göztepe bu sezon evinde en çok gol attığı oyunu Antalyaspor’a karşı oynamış oldu.

Oyunu genel olarak ele alacak olursak, Antalyaspor’un sahada hakimiyet kuramaması ve sahaya yerleşememesi rakip takıma büyük avantaj sağladı. Antalyaspor’un gol atamama krizi bu maçta da devam etti. Göztepe’yi aldığı bu galibiyet için tebrik ediyorum. Ne demişler;  atamayana atarlar.

Yıllardır nedenini bilmediğimiz şekilde Antalyaspor’un hakemlerle kimyası asla uyuşmadı. Veysel Sarı ve Halil Akbunar’ın girdiği pozisyonda Veysel Halil’i arkadan, Halil de Veysel’i önden tutuyor ama faul yapan Veysel Sarı oluyor. Göztepe’ye penaltı veriliyor. Sevgili Hüseyin Göçek, sadece soruyorum; neden günah keçisi Veysel oldu?

Antalyaspor taraftarı, diğer takımların aksine maç kaybedince takımı tribünlere çağıran, canın sağ olsun Antalyaspor’um diyen bir taraftar kitlesi. Fakat Antalyaspor, sana canın sağ olsun demekten bizim canımız kalmadı.

Süper Kupa organizasyonuyla başlayan kaoslar, mağlubiyetlerle çığ gibi büyüdü. Camianın motivasyonu bozulmasın diye maç öncesi tek kelime etmeyenler eteğindeki taşları dökmeye başladı. Göztepe mağlubiyetiyle sineye çekilen her şey yüksek sesle söylenir oldu.

Her maç sonrası bu sezon yapılan transferleri iyi ya da kötü yanlarıyla değerlendirdik. Fakat bugün gelinen noktada Poli hariç işe yarayan transferler yapılamadığı aşikar. Bu transferler Ersun Yanal zamanı yapılmış olsa da mevcut yönetimde futbolun F’sini Fenerbahçe taraftarı olarak bilen insanların transferlerde söz sahibi olması Antalyaspor kimlere emanet dedirtiyor.

 Ara transfer dönemi kapıda fakat Antalyaspor’un transfer engeli mevcut. Borcun bir kısmı ödenip yasak kaldırılınca yine futboldan anlamayan insanlar transferlerde söz söyleyecekse hoş geldin TFF 1. Lig.

Nuri Şahin futbolculuk kariyeri başarılarla dolu, çiçeği burnunda bir teknik direktör. Elindeki kadroyla tüm tuşlara basarak bölümü geçmeye çalışıyor. Mevcut kaosta ona sorumluluk yüklemek ve suçlamak doğru değil. Şimdi kendinizi Nuri Şahin’in yerine koyun ve takımınızdaki birçok oyuncunun Antalya’yı ve Antalyaspor’u tatil cenneti olarak gördüğünü düşünün. Tatilci anlayışı motive etmeye çalışırken bir de futboldan anlamayan yöneticilerin işinize burnunu soktuğunuzu hayal edin. Canınız sıkıldı, tadınız kaçtı değil mi? Bende öyle düşünmüştüm.

Aziz Çetin ve yönetiminin ivedilikle takıma ve kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor. Bu devranın böyle devam etmeyeceği aşikar.

Şimdi şapkayı önünüze alıp düşünme zamanı sevgili yönetim. Aslolan Antalyaspor’dur. Futbolcu, yönetici, teknik ekip gelip geçer. Geriye Antalyaspor ve taraftar kalır. Biz Antalyaspor’u TFF 1. Lig’de de severiz. Fakat Antalyaspor’u sadece kendi çıkarları için kullanan ya da başarısız olmasını isteyenleri bu çatı altında barındırmak armaya yapılan en büyük ihanet olur.

Kırmızı beyazlı arma uğruna ağlayan, takımının peşinde yüzlerce hatta binlerce kilometre giden, her şeye rağmen canın sağ olsun Antalyaspor diyen taraftar Antalyaspor’un gerçek sahibidir.