Antalya Antalyasporludur

17 Nisan 2023 11:30

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’in 29. haftasında Fraport TAV Antalyaspor, evinde güzide ilçemiz Alanyaspor’u ağırladı. 3 golle 3 puanın sahibi olan kırmızı beyazlı takım, güzide ilçemizi evine eli boş gönderdi.

Son zamanlarda arka arkaya alınan mağlubiyetler ve beraberlikler beklentileri düşürse de (bkz : ben 2 -2 beraberlik bekliyordum) Antalyaspor, yine sürprizli bir takım olarak ters köşe yaptı.

Alınan 3 puan herkesi mutlu etse de Antalyaspor A.Ş.’nin yeni başkanı Sabri Gülel’in de başkanlık kariyerinin ilk 3 puanı olması özelliğini taşıyor.

Oyun genelinde istatiksel olarak topa hücum etme oranı iki takım içinde eş değer olsa da Antalyaspor, girdiği ikili mücadelelerde topu kazanan taraf oldu. Alanyaspor’un kötü oyunu aslında Antalyaspor’un ekmeğine yağ sürdü, zira Antalyaspor ortalama bir oyunla 3 golle 3 puanı aldı.

Bu maçı diğer maçlardan ayıran diğer bir özelliğiyse Nuri Şahin’in doğru oyuncu dizilimi ve oyun esnasında yaptığı doğru oyuncu değişikliğinin oyuna pozitif yönde etkisiydi.

Bu maç ilk 11’de izlediğimiz Beşiktaş’tan kiraladığımız Emrecan ise oyunu ile taraftarı etkiledi. Bu kadar kısa sürede takımı sahiplenerek mücadele etmesi ve kurulan oyuna adapte olması beğenileri topladı. Genç oyuncuyu sezon sonu kadroya katmak fayda sağlar. Takımın genç, hırslı ve yetenekli oyunculara ihtiyacı var.

Nuri Şahin, borsada dengesiz grafik çizen bir hisse gibi. Bugün iyi diyoruz yarın kötü diyoruz. Zira teknik adam olmayı o da Antalyaspor ile öğreniyor. Bu dengesizlikler içerisinde aldığımız bir galibiyetle yılın adamı ilan etmeyeceğim. Zira kendisi teknik adam olduğu zaman takım tutar gibi Nuri Şahin’i destekliyordum, şimdi sadece gözlemliyorum. Eğer söylentiler doğruysa tek başına teknik adam olarak adından söz ettirebilecek mi?

Michael Lindeman’ın yokluğuna yeni alışmışken yeni ayrılık hazırlığını Alfons Groenendijk’ın yaptığına dair söylentiler var. Teknik adamın sezon sonu takımdan ayrılacağı ve ülkesine döneceği söyleniyor. Michael Lindeman’ın gidişi sonrası oluşan boşluğa bile kimse gelmemişken bu ayrılık Antalyaspor’un kaderini nasıl etkiler? Yöneticiler bu ayrılık için yaptığı bir hazırlık var mı, yaşayarak öğreneceğiz.

Alanyaspor ile olan husumetse hız kesmeden devam ediyor. Alanyasporlu taraftarların Antalyaspor bayrağını ayaklarının altına alıp sosyal medyada paylaştığı görüntüleri yıllardır unutmadığımız gibi bu sezon Alanya’da mağlubiyet aldığımız maçtan sonra ağzından köpükler saçarak dalga geçen amcayı da unutmadık. Ama Alanyasporluların unuttuğu bir şey var; burası Akdeniz, kral da hükümdar da biziz.