Antalya Antalyasporludur

28 Şubat 2022 10:25

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 27. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor deplasmanda Adana Demirspor’a konuk oldu. Golsüz eşitlikle biten maçta kırmızı beyazlı takım Antalya’ya 1 puanla döndü.

Ligin ilk yarısı Antalyaspor’un sahasında oynanan oyunda Adana Demirspor 2 golle 3 puanın sahibi olmuştu. Antalyaspor topa hakim takımken kale önü gol atamama krizinin yaşandığı bir maçtı.

Yeni Adana Stadyumunda oynanan maçta Nuri Şahin’in çıkardığı ilk 11 topa hakim başladı. Oynanan oyun her geçen gün daha iyiye giderken Nuri Şahin’in pozitif etkileri takıma yansımaya başladı diyebiliriz.

Geçtiğimiz haftalardaki maç yazılarımda da söylediğim gibi bir teknik adamın çok kısa bir sürede takıma pozitif etki etmesi beklenemez. Fakat Nuri Şahin göreve getirildiği günden bu yana başarı grafiği her geçen gün yukarıya doğru çıkıyor. Ara transfer döneminde eksik bölgelere yapılan tam isabet transferler takımın aurasını değiştirdi diyebiliriz.

Maç sonu açıklamalarında Adana Demirspor’un teknik direktörü Vincenzo Montella’nın “Çok dengeli bir takıma karşı oynadık. Ara transferi iyi değerlendiren bir takım vardı karşımızda.” açıklamaları yeni transferlerin diğer takımların teknik adamlarından da tam not aldığının ispatı niteliğinde…

Ligin ilk yarısı oynadığımız oyunlarla ikinci yarı oynadığımız oyunlar arasında çok güzel bir kalite farkı var. Artık sahada rakibin oyun anlayışını benimsemeye değil rakibe oyun anlayışımızı benimsetmeyi tercih ediyoruz. Deplasmanda oynanan maçlarda rakibe oyun anlayışını kabul ettirmek misafir takım için büyük bir avantajdır.

Bu maç oynadığımız oyuna gelecek olursak; ben şahsım adına Boffin’i tebrik ediyorum. Maç genelinde kalesini gole kapatarak elinden geleni yaptı. Her maç aynı performansı göstermesini istesek ve umut etsek bile bazen işler planlandığı gibi gitmiyor. Umarım her maç kalesini gole kapatır.

Her maç olduğu gibi hakemlerin Antalyaspor’un maçlarını nasıl katlettiğini yine görmüş olduk. Antalyaspor’un verilmeyen penaltısı skoru değiştirebilirdi. Belki de skorun Antalyaspor’un lehine değişmesini istemediler, kim bilir…

Sosyal medyayı aktif kullanan biri olarak bu hafta Antalyaspor taraftarının gündemini meşgul eden şehir meydanlarına başka takım bayrağı asılması konusuna değinmeden geçemeyeceğim.

Hep söylerim ve söylemeye devam edeceğim; “Antalya Antalyasporludur” Antalyaspor’u desteklemek varken şehir merkezine kırmızı beyazlı bayrakları değil; başka takımların bayraklarının asılması hem Antalya’ya hem Antalyaspor’a ihanettir.

Başkanımız Aziz Çetin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’ten ricamdır. Lütfen ilk fırsatta Antalyaspor harici takım bayrağı asılmaması için bir girişimde bulunun ve belediye başkanlarımızla Antalyaspor maçında buluşarak Antalyaspor’un Antalya’nın en önemli değerlerinden biri olduğunu hatırlatın.

Şimdi daha yüksek sesle Antalya Antalyasporludur.