3 Puan Bizi Ayakta Tutar

8 Şubat 2022 10:58

Semra Kuzucu yazdı…

2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 24. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor deplasmanda Beşiktaş’ın konuğu oldu. Maç golsüz biterken iki takım sahadan birer puanla ayrıldı.

Kırmızı beyazlı takımın ilk 11’inde ara transfer döneminde kadrosuna kattığı 3 yeni isim yer alıyordu. Bu isimlerden Luiz Adriano gelir gelmez maça çıktı. Yeni transferlerle beraber takımın üzerindeki ölü toprağı gitmiş desek doğru olur. Fakat transferlerin takıma etkilerini konuşmak için zamana ihtiyacımız var.

Lige verilen aranın ardından Antalyaspor’un yeni transferle sahada nasıl bir oyun oynayacağı çok merak ediliyordu. Genel hatlarıyla ikili mücadelelerde top kazanma ve pozisyon yaratma krizi yeni transferlerle rafa kalkacak gibi görünüyor. Fakat kale önü paslaşmalar oynadığımız oyunun nabzını düşürmeye devam ediyor.

Antalyaspor’un oynadığı oyunu beğensek bile Beşiktaş’ın as kadroyla maça başlamadığını ve ikinci yarı golsüz devam ederken oyuncu değişiklikleri yaparak as kadroyla devam ettiğini hatırlatmakta fayda var. Elbette Beşiktaş karşısında deplasmanda alınan 1 puan çok kıymetli fakat son galibiyetimizin üzerinden 8 maç geçti. Kazanamadığımız her maç bizi düşme potasına itiyor.

Enseyi karartmak elbette işe yaramaz fakat eğri oturup doğru konuşmakta fayda var. Tüm maçlara 1 puan değerli diyerek değil, 3 puan bizi ayakta tutar diyerek çıkmalıyız.

Önümüze çıkan engelleri aşsak bile hakem engelini aşamıyoruz. Antalyaspor’un oynadığı maçlarda hakemlerin art niyetli tavırları bizi daha çok dibe çekiyor. Antalyaspor yönetiminin bir an önce hakem sessizliğini bozup konuşması gerekiyor. Beşiktaş maçında rakip takıma penaltı vermek için kırk takla atıldığını hepimiz gördük. Antalyaspor’un sahipsiz olmadığını hatırlatma zamanı geldi de geçiyor.

Taraftar, yönetim, futbolcu; hepimiz Nuri Şahin’in iyi niyetinden ve çabasından eminiz. Hatta futbol sorumlusu olduğunda takım içi dengeler birçok kişiyi endişelendirmişti. Nuri Hocanın hırsına hepimiz şahidiz fakat futbolcuları ateşlemek konusunda pasif kaldığını düşünüyorum ne yazık ki. Futbol bir takım oyunudur ve her takımın bir patronu vardır.  Antalyaspor’un kıymetli taraftarlarından Hakan Aydın’ın sosyal medyada yazdığı gibi “Sen bırak Süper Lig’i belki de Avrupa’nın en büyük hocası olacaksın. Lütfen şu futbolcu psikolojisinden kurtul. Takımın patronu olduğunun farkına var.

Önümüzde mutlaka 3 puan almamız gereken bir Karagümrük maçı var. Antalyaspor taraftarının tribünlerde itici güç olduğunu Trabzonspor maçında görmüştük. Her koşulda “Canın sağ olsun Antalyaspor’um” diyen arma sevdalısı taraftarın Karagümrük maçında takımı yalnız bırakmayacağına olan inancım tam.

Pazar günü evimizde görüşmek üzere…