Şehrin Kalbi

9 Şubat 2016 10:23

Daha işimiz henüz bitmedi. Ligden çıkan takımlar için ilk sezon önemli olan ligde kalıcı olmayı başarmaktır …

Aslında her şey Gençlerbirliği deplasmanında pozisyona bile girilemeden kaybedilen üç puanın ardından başladı. İlk olarak maç sonunda Başkan Gencer tarafından takım üzerine yapılan eleştiri, daha sonra bütün Antalya kamuoyunun düşme korkusunu ensesinde hissetmesi ve hemen hemen hepimizin bunu yazılarında belirtmesi… Aradan gelen Ziraat Türkiye kupasında Konya deplasmanında iyi futbola rağmen alınan mağlubiyet ve takımın her şeyi Eto’o’nun maça reklam çekimi için zar zor yetişmesi… Son olarak da Fenerbahçe maçına çıkmaya saatler kala teknik direktörümüz Jose Morais’in rahatsızlığı…

Hemen hemen her şey öyle gelişti ki bir anda Fenerbahçe maçı ölüm kalım maçı haline dönüştü. Konya maçına çıkılan taktiğin takımın doğru taktiği olması, maç boyunca oynanan dengeli futbol gelecek adına umut vermişti. Fenerbahçe maçına da aynı taktik ve kadro ile çıkıldı. Basılmadık yer bırakmayan, tekmeye kafa sokan, taraftarıyla bütünleşen oyunculardan kurulu bir takım biraz da kaliteyle harmanlanınca tarihi skoru da beraberinde getirdi. Alınan derin nefes; hasta teknik direktöre, sahaya kalbini koyan taraftara, efsanevi galibiyet yaşattı.

2016 yılının Türkiye Süper Liginde Antalya Arena’da ilk galibiyeti aldı Antalyaspor. Türk futbolunda her ne kadar taktik, teknik disiplin olmasa da ruhuyla kalbini sahaya koyarak oynanan futbolun nelere kadir olduğunu bir kez daha gördük. Taraftarın şehrinin takımını sahiplenmesi Atatürk Stadyumu’ndan beri görmediğimiz bir şeydi. Gerçekten şehrinin takımına destek olan taraftarlar, stadyumun çekiciliği ve yansıtılan pozitif desteğin takıma sınıf atlattığı, ayrı bir güç olduğu yadırganamaz bir gerçek.

Daha işimiz henüz bitmedi. Ligden çıkan takımlar için ilk sezon önemli olan ligde kalıcı olmayı başarmaktır. Kalan maçlarda alınacak üç galibiyet bir beraberliğin ligde kalmayı garantileyeceği düşüncesindeyim. Bu maçı unutup hemen önümüzdeki Eskişehir maçına konsantre olmak gerek. Fazla galibiyet sarhoşluğu yaşamadan kendimizi garanti altına alıp daha sonra alınabilecek en fazla puanın alınması lazım.

Alınması gereken bir üç puan, harika bir sonuç… Taraftarın eve mutlu dönmesi, daha ne olsun ki… Antalya’da yaşayanların, Antalyalıların demiyorum bakın, Antalyaspor’u kalbinde hissedenlerin bu takımı böyle sahiplenmeleri durumunda bu takım çok daha ilerlere gidecektir. Şehrin kalbi Antalyaspor için çarpıyor…

Kalbinizden Antalyaspor sevgisi eksik olmasın!..