Sakıb

20 Ekim 2015 09:34

Bu dakikadan sonra Bursaspor maçı ile ilgili yazılacak, üzerinde konuşulacak tek konu Sakıb Aytaç’tır. Geçen sezon takıma gelen Sakıb, oynadığı futbol ile kalitesini kısa sürede gösterdi ve taraftarın güvendiği oyunculardan birisi oldu. Bu sene oynadığı alana yapılan transferlerle çok fazla şans bulamadı. Ama her futbolcunun takım içerisindeki gelişmelere bağlı olarak forma giyebileceği gerçeğinden yola çıkarak iki haftadır sahada yerini aldı. Sakıb, buradan yola çıkarak, umudunu yitirmemeli ve her an oynayacak gibi hazır olmalıdır.

Gelelim Bursa maçına ve Sakıb’a. Topla soldan kaleye yönelen Sakıb, rakibiyle girdiği ikili mücadele sonucu yerde kaldı. Faul bekledi ancak hakem düdüğünü çalmadı. İşte o anda Sakıb, çimenleri yolup, hakeme isyan etmek yerine bir mermi gibi yerinden fırladı. Rakibinin ayağından topu aldı ve kaleye yöneldi. Avını parçalama hazır bir kurt gibi bekleyen Eto’o böyle bir ikramı kaçırmadı golünü attı. Golü atan Eto’o’yu alkışlıyoruz. Ancak pozisyonu yaratan Sakıb’ı daha fazla alkışlıyoruz. Çünkü yerde kalmasına rağmen hakemle oynamadı. Faul talebinde haklı olduğuna dair anlamsız hareketler içerisine girmedi. İstenmeyen hareketler yapıp kartla cezalandırılmadı. Sakıb, zeki futbolcuların yapması gerekeni yaptı. Hızla yerinden kalktı, topu kaptı ve takımının gol atmasını sağladı. Tebrikler Sakıb…

Diğer takımların oyuncuları ne yapar beni ilgilendirmez. Ben bir Antalyasporlu olarak, futbolcularımızın hakemle oynamamasını, pozisyon faul olsa da düdük çalmadığı taktirde oyunu bırakmamasını istiyorum. Bunu yapmaları halinde sonuca nasıl etki edecekleri ortada.

Tersini düşünelim. Sakıb yerden kalkmasa ve topu çalmasa gol atamayacaktık. Belki sahadan yenik ayrılacaktık.

Alınan üç puanda Sakıb’ın rolü büyük… Tebrikler.

Ayrıca yarının ne getireceğini kimse bilemez.