Sahnede Albimo Alanyaspor

5 Aralık 2014 21:17

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki her şehrin bir ağabey takımı vardır. Sözlerime başlamadan önce belirtmek isterim ki biz bu şehrin ağabeyi değil babasıyız.

Malumunuz önümüz Alanyaspor karşılaşması… Çok uzun zaman oldu ki bizler zaten yaş itibari ile hatırlamıyoruz. Bizlere anlatılanların ardına sığınacak olursak, bizi Alanyaspor ile sancılı günler bekliyor. Fakat ben bu mevzuya hep nötr bakılmasından yanayım. Gençlerimizi kışkırtmak yerine olayı akışına bırakıp aralarındaki ilişkiye kendileri karar vermeliler diye düşündüm hep.

Bu sezon, oynadığımız lige çıkmaya hak kazanan Alanyaspor’la ilgili düşüncelerimi sizlere aktarmış, “sadece Antalyaspor”lu olarak güzel dileklerde bulunmuştum. Çünkü büyüklerimizin bizlere anlattıklarını bizim gençlere anlatmamız hoş sonuçlara varmayacaktı. Herkes bu konudaki düşüncelerini kendine saklayıp gelecek olan nesile kendi kararlarını verme hakkını tanırsa iki takım açısından da iyi olur. Geçmişte Alanyaspor ile yaşanan ne varsa içimizde kalmalı. O zamanlar hakkında bilgisi olmayan minik ve küçük Antalyasporlulara kardeşliğini ya da düşmanlığını bırakalım Alanyaspor göstersin. Hadi bakalım sahnede Albimo Alanyaspor…

Biz “sadece Antalyaspor”luların düşüncesi bu yöndeyken, Alanyaspor Başkanının uzun süredir olumsuz tavrı ziyadesiyle can sıkıcı. Bu süreçte düşüncemi fazlasıyla değiştiren Çavuşoğlu, umarım bizlerin olumsuz düşüncelerini daha fazla tetiklemez. Geçtiğimiz günlerde “Antalya’ya yenmek için gideceğiz.” diyen Başkan dostluk ve şehir kardeşliği

açısından tek kelime etmedi. Ara ara sosyal medyada yazdığı garip ve tartışılmaz cümleler de bizlerin canını sıkıyor. Başkanın söylediklerine Antalyaspor taraftarının verebileceği en güzel cevap “Elimizden geleni ardımıza koymayacağız.” olmalı.

Halihazırda aynı ligde oynuyoruz ve hedef Süper Lig. Hedefe odaklanıp duygusallığı bir yana bırakmamız şart.

Antalyaspor kesinlikle şehrin diğer takımları arasında madara olmayacaktır. Benim için tek gerçek sevda Antalyaspor. Diğerlerine sadece sevinir ya da üzülürüm, o kadar. Kalbe çift sevda yakışmazsa bizim de tek taraflı kardeşlik türküsü söylememiz şık olmaz.

Tanrıdan dileğim, Antalyaspor büyüklüğünü Kaş’tan Gazipaşa’ya her Antalyalıya göstersin. Ha görüp de kabul etmeyenin de Anamur’a kadar yolu var.

Ülkü Deniz Ismık