Sahi Neydi Taraftarlık

8 Mart 2016 10:29

Taraftar olarak bir bütün olmak varken bir taraftan olmayı seçiyoruz. Ben A grubundayım, sen B grubundasın, o C grubundan birbirimizle iyi anlaşamayız çünkü biz tarafız, taraftar değiliz …

Taraftar olarak bir bütün olmak varken bir taraftan olmayı seçiyoruz. Ben A grubundayım, sen B grubundasın, o C grubundan birbirimizle iyi anlaşamayız çünkü biz tarafız, taraftar değiliz. Aynı renkleri sevip bağlanmışız ama gruplarımız farklı o yüzden sana müsemma gösteremem kardeş bizim sürekli kavga etmemiz, kendimizi diğer tribün gruplarına güldürmemiz gerekli.

Kendi evimizde aynı tribünde olamayız ama deplasmanda aynı tribünde 90 dakika bağırabiliriz. Biz A bestesi girerken siz B bestesi, onlar da C bestesinden devam ederler. En basitinden önümüzde milli maç var. Antalya Arena’da olacak. O maçta bile beraber bir tribüne giremedik? Sebebi nedir? Birlik olamamızın sebebi nedir? Sevdamız kırmızı beyaz ama kavgamız taraf kavgası. Arma uğruna kilometreler tepebiliriz ama birbirimize karşı saygılı olamayız.

Böyle böyle bölünüyoruz efendiler. Böyle böyle azalıyoruz. Bölündükçe çoğalan canlılardan değiliz biz. Bölündükçe azalıyoruz. Kavgamız da sevdamızın kavgası olsun. Birbirimizle değil. Kendi içimizde değil. Kaç kişi yaktı şu tribünde gençliğini. Kaç kişi bu kavgalardan tribünü bıraktı. Yetmedi mi bu kadar kayıp? Elinizden kayıp giden gençliğinizden başka elinize ne geçti?

Daha fazla öfke mi?

Daha fazla kırılmak mı?

Daha fazla kırmaktan başka elinize ne geçti?

Taraftarlık neydi? 90 dakika bağırmak mıydı? Birbirimizle kavgalar etmek miydi? Maç günü heyecandan uyuyamamak mıydı? Arma uğruna kilometrelerce yol gitmek miydi? Gerçekten taraftar mıydık yoksa taraftar olmayı unutup taraf olmaya mı başlamıştık?

Sahi neydi taraftarlık?