Sap İle Samanı Ayırmalı

A+
A-
27 Aralık 2021 08:58

Ramazan Özaylı yazdı…

Son iki haftadır Trabzonspor ve Alanyaspor’a karşı oynadığımız oyunlardan çok uzaktayız. Mental olarak bazı sorunlar olduğu belli lakin bunlar her takımda olabilecek durumlar. Kazanacağımız maçlar olacağı gibi kaybedeceğimiz maçlar da olacak. İstatistiklerde oyuna ortak olsak da ne yazık ki bitirici karakterde futbolcumuz olmadığı için sonuca gidemiyoruz. Takımın oynadığı oyundan memnun değiliz, kadromuz eksik, yapılan transferler verimsiz ve ilerisi soru işareti… Transferleri tek tek değerlendirmeye gerek yok. Faydalı olacak olan transfer şimdiye dek faydalı olurdu. 

Her yenilgi sonrası felaket tellallığı yapmak art niyet göstergesidir. Maalesef çok endemik bir camiamız var. Takımın her tökezlediğinde içinde biriktirdiği kini kusmayı kendine görev edinenleri görmek bizleri şaşırtmıyor artık. Takımın geçirdiği sancılı süreçleri Antalyaspor’u takip eden her aklı selim kişi biliyor. Bunlar biliniyorken her defasında temcit pilavı gibi aynı şeyleri yaşamak, faydadan çok zarar veriyor takıma. Ayrıca galip geldiğimiz zamanlarda da yaygara çıkarmamalı, sakin kalmayı artık öğrenmeliyiz. 

Nuri Şahin ve ekibi, eldeki kadro ile olabilecek her türlü hamleyi deniyor. Ama iş sahadaki futbolcularda bitiyor. Mukairu birebir pozisyonda adam geçemez, Bünyamin destek vermez, Fredy saklanarak oynar, Gökdeniz de ne yaptığını bilmez bir oyun ortaya koyarsa Nuri Şahin ne yapsın?

Galatasaray’a karşı açık bir futbol oynadık. Rakibi kendi sahasında karşıladık, rakibe ezilmedik ve hataları ile doğruları ile futbolumuzu oynamaya çalıştık. Top çizgiyi geçmediği için elimiz boş döndük. Eldeki malzeme ile yapılabilecek her şeyi yaptık. 

Antalyaspor, Bitexen işbirliği ile çevre il ve köylerdeki okullara dokunuyor. Verilen hediyenin büyüklüğünün ya da işlevinin hiçbir önemi yok. Şehrimizin takımından bihaber çok fazla küçük kardeşimiz var. Bu ufak dokunuşlar, ileride bu camiaya olumlu yönde geri dönecektir. 

Son olarak Katar’da oynanacak Süper Kupa finaline değinecek olursak, hepimiz karşıyız ve manasız buluyoruz. Lakin maddi olarak elde edilecek kazançlar, günümüz şartlarında azımsanmamalıdır. 

Devre arası transfer döneminde eksikliğini iyiden iyiye hissetmeye başladığımız bölgelere mutlaka takviye yapılmalıdır. Ayrıca transfer şartlarını oluşturmaya çalışan yönetim değil, kulübü bu girdaba sokanlar utanmalıdır!

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:54
23 Mayıs 2022 08:56
17 Mayıs 2022 09:57
11 Mayıs 2022 09:57
3 Mayıs 2022 09:25
26 Nisan 2022 08:56