Rahatladık

23 Şubat 2016 10:26

Önemli olan maçı çok istememizdi ve isteyerek, hakkımızla aldık bu maçı. Keşke şu oyunu sezon başından beri genele yaysaydık, bugün çok farklı hesapların içerisinde olurduk …

Kâbus görmemize ramak kalmıştı ki son üç hafta Fenerbahçe ve Rize galibiyetleri bizi epey rahatlattı. Alınan galibiyetlerde skorun dışında oynanan pozitif futbol da içimizi ısıttı.

Futbolda orta alan çok önemlidir. Merkezde organizasyonunuz iyi ise ve pas yüzdeniz yüksek ise iş ileride yakalanan pozisyonları etkili gol silahlarınız ile skora yansıtmaya kalıyor. Bugün Real Madrid gibi Barcelona gibi takımların orta alanları bunu yapıyor ve ileri uç silahlarına sadece dokunmak kalıyor. Bizim takımımızdaki gol silahları da gayet güzel aslına bakarsanız. Şimdiye kadar orta alan organizasyonumuz kötü olduğu için bu dertleri yaşadık. Son maçta o bölgeye monte edilen Yekta bu işi gayet güzel yaptı. Yanında oynayan Makoun ile iyi bir ikili oluşturdular. Zira bu iki oyuncunun pas yüzdeleri oldukça yüksek. Bu bakımdan verim de maksimum oldu.

Ligin kaleye atılan şutlarında en çok hedefi bulma yüzdesi Antalyaspor’a ait. Bu güzel bir durum lakin bu demek değil ki kaleye en fazla şutu biz atıyoruz. Böyle bir yüzdemiz varken, ileri uç oyuncularımızı bol bol top ile buluşturmak en başta çözmemiz gereken sorun. Tabii ki bir diğer sorun, gol atmayı düşünürken gol yememeyi de düşünmek. Evet, zor bir durumdur geriden gelip maçı çevirmek ama çok kolay gol yiyoruz,çok kolay geriye düşüyoruz. Her yan topta, her ölü topta tribünde başımızı çeviriyor, geriliyoruz.

Mükemmele yakın oynadık. Önemli olan maçı çok istememizdi ve isteyerek, hakkımızla aldık bu maçı. Keşke şu oyunu sezon başından beri genele yaysaydık, bugün çok farklı hesapların içerisinde olurduk.

Tribünlere gelecek olursak, yine cezalı birçok renktaşımız ile omuz omuza olamadık maalesef. Her hafta yenilen cezalar can sıkıcı olmaya başladı. Bazen yediğimiz cezalar haklı olabilir ama bu sezon özellikle bizim yediğimiz cezalarda inanılmaz bir art niyet sezmeye başladım. Sadece ben değil, sosyal medyada da bu epey konuşuluyor. Başka takım taraftarları bile bunu gördü. Bursaspor ceza yediği için Bursa milletvekilleri tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine getirilen bu konuya Antalya Milletvekilleri nasıl bakıyor, çok merak ediyorum aslında…