Performans

3 Mayıs 2016 09:29

Evimizdeki performansın yarısını bile deplasmanlara yansıtırsak seneye şampiyonluk hayal olmaz. Sadece doğru oyuncuları doğru şekilde takıma monte etmek önemli …

Konyaspor haftalardır yenilmeyen bir ekipti. Aslına bakarsanız göze hoş gelen bir futbol sergilediklerini söyleyemeyiz. Klasik Aykut Kocaman takımı… İşleyen bir sistemleri var. Bu sezon Bursa, Galatasaray, Trabzonspor gibi takımların kötü performanslarının sonucunda bu bölgeye geldiler diye düşünüyorum. Sağlam bir defans kurgusu ve atabilirsem atarım mantığı… Gol silahlarınız ve kanat oyuncularınızın skora katkıları fazla olunca böyle oluyor. Lakin Antalyaspor evinde kral oynuyordu.

Katı, sert ve işleyen bir Konyaspor defansına karşı gerçekten fazla pozisyon bulduk. Eto’o gerçekten oldukça fazla yıprattı Konyaspor savunmasını. Aslına bakarsanız çokça da pozisyon verdik rakibe. Biraz beceriksizlik vardı işin aslı Konyaspor ileri uç elemanlarında. Verilmeyen penaltımız vardı, hakem de ince ince doğramadı değil hani. Bu da bizim takımı biraz durdurdu bence. Yoksa Konyaspor gol bulsa biz ikinci golü yine bulacaktık, zira inanmıştı takımımız. En az tribün kadar inanmışlardı.

Rakibe bolca pozisyonlar vermeye devam ediyoruz. Ben seneye Morais’in buna göre transferler yapacağını ve sağlam bir defans kurgusu oturtacağını düşünüyorum şahsen. Bu sorunu aşarsak, evimizdeki performansın yarısını bile deplasmanlara yansıtırsak seneye şampiyonluk bile hayal olmaz. Sadece doğru oyuncuları, doğru şekilde takıma monte etmek ve doğru verimi almak önemli olan. Bu konuda da Morais Hocaya güvenim inanılmaz. Zira Mourinho’nun yıllarca gözlemciliğini yapmış, yani scout ekibinde yer almış ve yardımcı antrenörlüğünü yapmış birisi kendisi. Bence şu anda teknik bilgi ve görüş anlamında Türkiye Liginde eşi benzeri yok. Bolca dil bilmesi de yabancı oyuncular bakımından harika bir durum. Burada iletişim sorunu da ortadan kalkıyor.

Bu maçı kazanmayı şehir çok istiyordu. Bu yüzden oyuncularımıza minnettarız. Sanırım oyuncularımız da sahaya çıktıklarında bunun farkına vardılar. Tribünleri görünce bu maçın anlamının bizim açımızdan farklı olduğunu gördüler. Çok da iyi bir destek verildi. Rixos Tribünü’nün de artık ara ara tepki vermeyi sıklaştıması gerekiyor. Orada bir boşluk var. Orayı ateşleyecek kişiler yine orada oturan renktaşlarımız. Üç tribün bestelerle ortalığı inletirken, Rixos’un maç izlemesi açıkçası canımı acıtıyor. Biraz desteğe katılsalar emin olun ki maçın sonunda zafer şarkısının anlamını çok daha farklı tadacaklardır. Diğer tribünlere zaten diyecek birşey yok. Resmen şov yaptık. Emeği geçen herkesin gırtlağına, emeğine sağlık. Haydi şimdi bu zaferin tadını çıkaralım hep birlikte.