Parayla İstek Olmuyor

11 Şubat 2015 07:05

Bayanların tribünde yer almasına tepki gösteren insanların var olduğu ülkede Dişi Akrepler diye bir oluşum içine girdik. Öncelikle girdiğimiz bu oluşumda bizlere manevi destek veren herkese gönülden teşekkür ederim.

Evet, tabiri caizse biz şehrine ihanet etmeyen kızlar olarak uzun süredir tribünde göz önündeyiz. Bunun yanı sıra camiada bayan Antalyasporlular denildiğinde akla ilk gelen isimlerin bu oluşumun kuruluş esnasında içinde olması beni ziyadesiyle onurlandırıyor.

Kadınlar yıllardır Antalyaspor’da çok da önemsenmeyen kesim gibi durmakta. Bunun en büyük kanıtı store. Ne yazık ki şehrine sevdalı bir kadın ayda bir stora gidip alışveriş yapamıyor. Gelen ürünler sezonluk geliyor, çoğu 2-3 sezon öncenin ürünü ve kısıtlı. Şahsen ben günün her anında, kullandığım her araçta gereçte, giyecekte armalı ürün kullanmak isterim. Armalı ürünü geçiyorum, dışarıdan herhangi bir mağazaya vereceğim parayı neden takımımın kulübü kazanmıyor ya da bunu kazanmak için çabalamıyor diye sorarım.

Her gün ben sosyal medyada ya da bire bir sohbet sırasında store ile ilgili şikayet edildiğini okuyorum, duyuyorum. Bu denli yoğun şikayet varken, insanlar para vermek için çabalarken bu umursamazlığın sebebini de anlamış değilim.

Yıllar önce store özelleştirelecek diye duymuştum. O zaman öyle çok sevinmiştim ki insanlar istedikleri lisanslı ürüne sahip olabilecekler diye. Ne yazık ki düşündüklerimin  hepsi hayalimde kaldı.

Bugün herkesin kendi grubu, oluşumu adına bir atkı bastırdığını görüyorum. Bunu storun yapması çok daha etik olurdu diye düşünmeden de edemiyorum. Bu taraftar sadece kombine ve bilet alarak mı takımına katkıda bulunacak diye sorarlar adama.

Kendi armalı kıyafetlerimi baskı şirketlerine bastırdığım için biraz daha sinirliyim bu store ürünleri işine. Bence artık bu işi sevdalı birine bırakmak gerek. Anladık ki bu iş sadece para için yapılmıyor. Para insanın içine istek getirmiyor.