Oyun Kötü Sonuç İyi

18 Aralık 2014 09:28

Başlığımızda da belirttiğimiz üzere oyun anlamından oldukça kötüydük. Bolu deplasmanı zor deplasmandır. Dirençli bir takımları var. Hoş bu ligde her takım dirençli zaten. Haftalardır oyun anlamında kötüyüz. İyi oynamıyoruz. Futbolda bir deyim vardır:
“Kötü oynarken de kazanmak çok iyidir”. Son derece tehlikeli. Yapılan kötü işlerin üzerini kapamaya, o anki sorunları geçiştirmeye yönelik bir savunmadır bu. Kötü giden şeylerin, sorunların bir an evvel çözüme kavuşmaması demek, kısa vadede daha büyük sorunların peydahlanmasına sebep verir.

Herkesin korktuğu, çekindiği, sosyal medyada sezon sonu Süper Lige çıkacak ilk takım denilen Antalyaspor gitti, puan almayana dayak atılması gerektiğinden bahsedilen bir Antalyaspor geldi son haftalarda. Bu büyük sorun, gerçekten çok çok büyük bir sorun. Halbuki oyuncular, sezon başında dosta düşmana korku salan aynı oyuncular değil mi? Demek ki başka yerlerde sorunlar var.

Emrah Başsan için artık bir paragraf açma zamanı geldi. Son haftalarda görebilen var mı Emrah’ı? Bir kişi eksik oynuyoruz resmen. Önünden geçen topa bakan, koşmayan, pozisyon almayan bir Emrah geldi. Bunun anlamı bence şu, Emrah bir takım ile anlaştı kesinlikle ve devre arasında gidecek. Bu yüzden sakatlanmamak için kendisini riske etmiyor. Ama bu zihniyet ile Emrah’tan hiçbir şey olamayacak. Halbuki öyle bir potansiyel var ki Emrah’ta…

Grup 1966 olarak deplasmanlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Sanırım son üç yıldır pankartımızın asılmadığı deplasman kalmadı. Biz takdir etmeyelim, başkaları takdir etsin. Türkiye’nin en Güneyinden en Kuzeyine gittik bu hafta da. Bu hafta kendi deplasman otobüslerimize diğer Antalyaspor taraftar gruplarının mensuplarını da alarak sanırım çok büyük bir mesaj da verdik. Hatta sosyal medyada herkesin hoşuna gittiğini düşündüğüm bir fotoğraf paylaşım rekorları kırdı. Üç taraftar grubu poları yan yanaydı.

Takım galip gelince dönüş yolu da şen oldu bize. Ah bir bilseler, yenildiklerinde o her kilometrenin bize ne kadar zehir olduğunu…

Bu hafta Kayserispor geliyor. Maçın önemini anlatmaya gerek yok. Altı puanlık maç. Konuk takımda İbrahim cezalı. Orta sahalarındaki beyinlerden birisi. Büyük avantaj bizim için. Takımın diğer yarısı Biseswar’ı da kilitlemek gerekiyor. Çok tehlikeli bir oyuncu. Bobo ve Nobre’nin şah damarı bu oyuncu. Bu damarı kesersek maç büyük ihtimal bizim olur.