Orta Sahasız Bu Kadar

A+
A-
25 Ağustos 2015 10:34

Başakşehir maçından sonra Gençlerbirliği maçı da Antalyaspor’un orta sahada sıkıntı yaşadığını net olarak gösterdi. Bu takıma acilen orta saha oyuncusu lazım. Transfer döneminin sona ermesine bir haftadan az bir zaman kaldı. Bu süre iyi değerlendirilmeli ve orta sahaya Antalyaspor’u 1-2 kademe yukarı taşıyacak bir oyuncu alınmalı. Aksi takdirde ilerleyen haftalarda bu kadar şanslı olmayabiliriz. Şanslı diyorum çünkü her zaman böyle kazanamayabiliriz. Fornezzi’nin her iki yarıda çıkardığı iki net pozisyon var. Biri gol olsa işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktı.

Ayrıca orta saha yoksunluğu gol yollarında bu kadar etkiliyken rahat posizyon üretmememize neden oluyor. Son iki maçta da gördük maç boyunca birkaç dakika topla oynayan Eto’o şimdiden üç gol attı. Bir de yetenekli bir orta saha oyuncusu ile sürekli pozisyona giren bir Eto’o düşünün… Herhalde ligin kırılması zor bir gol krallığına adını yazdırırdı.

Emrah Başsan hakkında da düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Emrah ne yapmak istediğine karar vermeli. Yoksa birkaç hafta sonrası onun için çok geç olacak. Maçta kullandığı serbest vuruş ve ilk yarının ilk bölümündeki birkaç hareketi dışında sahada yoktu. Hava sıcaklığı bahane değil. Diğer 21 oyuncu da aynı şartlarda mücadele etti. Mbilla’yı gördük. Aç kurtlar gibi saldırdı. Golünü attığı yetmediği gibi hava topu için yükseldiğinde rakibini yerle bir etti. Dediğim gibi Emrah şapkasını önüne koyup düşünmeli ve kararını vermeli.

Dünkü maçta Antalya yeniden Antalyaspor’u keşfetti. Yıllarca sırtını takımına dönen ve yalan aşklarda mutluluğu arayan Antalyalı takımına sahip çıktı. Yazıyı hazırladığım anda 19 bin Passolig kartı çıkartılmıştı. Bu sayının gelecek hafta sonuna doğru 22 bini bulacağını düşünüyorum. Kadıköy’den alınacak puan ve puanlarla 25 bini aşmamız için hiçbir gerekçe yok.

Söz taraftardan açılmışken, Antalyaspor seyircisi maçın içinde olmalı. Maçın her anını yaşamalı. Dün tam bir hakem rezaleti yaşandı. Rakip kaleci maçın ilk bölümünde oyunu soğutmak ve zaman geçirmek için hareketler sergilemeye başladı. Bu esnada seyirci maça dahil olmalı. Tepkisini göstererek takımının hakkının gasp edilmesini önlemeli.