Olmuyorsa Zorlama Hoca

10 Kasım 2015 09:56

Sıkıntılı bir hafta sonunu daha geride bıraktık. Yayında ve yapımda emeği geçen, başta Yusuf Şimşek olmak üzere, Ozan İpek,  Makoun, Kadir ve Zeki’ye sonsuz teşekkürler(!)

Antalyaspor’un bütün şartları uygun olmasına rağmen ideal on birinin olmaması bütün karşılaşmalarımızdaki en büyük sıkıntı. Yusuf Hocanın saçma sapan tercihleri apayrı bir sıkıntı. Haftalardır top oynamayan Ozan İpek şut atmayı unutmuş adeta. Aldığı fazla kiloları herkes görmüştür zaten. İlk on bire neye göre alındı çok merak ediyorum. Ozan’a sıra gelene kadar Emre Akbaba, Serdar Özkan, Emrah Başsan ne güne duruyor?

Defansın yan top ve duran toplardaki zaafı evlere şenlik. Mbilla sahalara dönüş yapmış ve arzuluyken neden ilk on birde başlamaz? Lazarevic gibi etkili bir silah neden oyuna geç dahil edilir? Zeki’nin başına buyruk tehlikeli hareketlerini bu hoca görmüyor mu? Bu takım sadece Eto’o’ya bağlı mı oynayacak? Böyle birçok soru geliyor aklıma hemen.

Anlaşılan o ki Yusuf Hoca ile olmayacak bu iş. Takımın başına otoriter ve takımını bilen bir hoca şart diye düşünüyorum. Daha nereye kadar saçma sapan tercihlerine sabredilecek acaba? Taraftarların sabrı taştı artık. Her hafta strese girmekten, saçma kadro tercihlerinden bıktık. Umarım bu kötü performansın sorumlularına en kısa zamanda faturası kesilir.

Önümüzdeki hafta Milli maç arasında takım gerekli dersi çıkarıp iyi hazırlanarak Galatasaray deplasmanından puanlar çıkarır umarım. Çıkartamazsa tehlike çanları çalmaya başlar bizim için. Çok uzağa gitmeyin, düştüğümüz sene ilk yarıyı maç eksiği ile ikinci bitirmiştik. Onun için hiçbir şey belli olmaz. “Hedefimiz Avrupa” derken kümede kalma olmaz inşallah.

Uzun lafın kısası; olmuyorsa zorlama hoca!