Olmadı

5 Nisan 2016 09:28

Yediğimiz goller anlık hatalardan dolayı geldi. Bu gollere cevap vermek çok zor oldu. Maçın tartışmasız hakimi bizdik sahada …

Maçı kazanmayı gerçekten çok istedik ama olmadı. Takımdaki iyi niyeti, kazanma arzusunu, özellikle 1-1 ve 2-2’lik skorları yakaladıktan hemen sonraki hırsı hepimiz gördük. Aslına bakarsanız galibiyeti getirecek pozisyonları da yakaladık ama son vuruşlardaki başarısızlığımız yüzünden galibiyet gelmedi ne yazık ki.

Yediğimiz goller anlık hatalardan dolayı geldi. Bu gollere cevap vermek çok zor oldu. Maçın tartışmasız hakimi bizdik sahada. Rakibi genelde kendi yarı alanında olmaya zorladık. Burada her şey iyiyken iki gol yememiz sorun bizim için. Rakip bu kadar pasifken maalesef iki tane anlık hatadan gol yiyoruz ve maçı kazanamıyoruz. İleriye çıkışlarımız tam anlamıyla harika değil, bir şekilde öyle veya böyle fazla sorun yaşamadan çıkabiliyoruz; rakibin üzerine çekinmeden gidebiliyoruz ama ileride o noktaya geldiğimizde aynı hızla hareket edemiyoruz ve rakip defans toparlanıyor, orta alan oyuncuları defansa gömülüyor, hatta ileri uç adamlarını bile bekliyoruz neredeyse. Böyle olunca da o kadar rakip oyuncunun arasında pozisyon yaratmaya çalışıyoruz. Hızlı oynasak gerçekten sahayı cehenneme çevirebiliriz rakipler için.

Maçın hakemi bence hiç iyi değildi. Özellikle 64. dakikada fenalar ötesiydi diyebilirim. Önce ceza alanının içerisinde Serdar düşürüldü. Kesinlikle penaltıydı. Bu pozisyonu devam ettirdi, devamında Akhisarlı oyuncuya bizim oyuncumuz da faul yaptı,b izim Serdar’ın pozisyonunu işaret ederek ona da devam dedi. Ama işareti çok enteresandı, sanki oradaki faulü vermedim, bunu da vermem der gibiydi. Çok enteresan bir hakem bakış açısı… Ya hu bu hakemleri bize Kinder Surprise’den çıkartıp da mı yolluyorsunuz anlamıyorum ben.

Oyuncu değişiklikleri bence yerindeydi. Özellikle Rıdvan’ın çıkartılıp defansı üç kişiye çekmemiz, orta alanı yoğunlaştırmamız sazı iyice elimize aldırdı. Zaten bu hamle ya herro ya merro hamlesiydi ki rakip bundan ürktü ve üzerimize gelemedi. Zira gelselerdi ya yiyeceklerdi ya da atacaklardı. Bu maç asla böyle bitmezdi açılsalardı. Ama rakip de bir puana razı oynadı. Halbuki kağıt üzerinde maçı kazanacakken galibiyetten olan onlardı ama maçı izleyenler maçın hakkının kimde olduğunu daha iyi gördü.

Gelelim tribünlere;
Maçtan bir gün önce gelmeye başladı Akhisarlı dostlarımız şehrimize. Maç sabahı erkenden Antalya girişinde karşıladık kendilerini ve Akdeniz’in sıcakkanlılığını tüm gücümüzle göstermeye çalıştık. Yağmurla gelen dostluk bu kez Antalya’da hatırlandı. Biz Antalyaspor taraftarları bize yapılanı asla unutmayız. O günü de asla unutmadık ve unutmayacağız. Bu bağlamda elimizden ne geliyorsa dostlarımızı en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Gönül isterdi ki final maçının Antalya’da oynanacağı Türkiye kupası finalinde keşke onlar olsaydı.