Seriye Devam

7 Kasım 2023 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

Gündüz saatlerinde aniden bastıran yoğun yağış, yaz mevsiminin ‘size bu kadar ısınmak yeter, artık ıslanma zamanı’ deyişi gibiydi. Kuşkusuz taraftarımızın da aklına ilk gelen, açıldığından beri bir türlü ayar tutmayan zeminin kötü olacağı idi.

Takımın sol kanat dinamosu Güray’ın olmaması ve Veysel’in durumunun maç saati belli olacak olması, bizlere maç saatini tedirgin şekilde bekletti. Nuri Hoca artık oturan takım kadrosu ve oyucuların oyun ezberinin artması ile sahada istediğini almayı başaran hoca konumuna dönüştü.

Maçın başlama vuruşu ile beraber maça rakibi kendi sahamızda bekler bir görüntü ile başladık. Orta alanda oyun becerisi yüksek oyunculardan oluşan rakibe karşı savunmada da istediklerimizi yaptık. Maçın ilk 15 dakikası geride kaldığında rakibin Kazak oyuncusunun arka arkaya dirseklerinde gözüne perde inen maçın hakemi, Necip’in Jehezkel’e yaptığı kontrolsüz girişte kırmızı kartı vermeyerek finali yaptı. Hakemin maç içerisindeki tutarsız davranışları da zaten gönül bağımızın iyi olmadığı bu hakemin geçmişte yaptıklarını hatırladığımızda hakkındaki iltifatları hak ettiğini gösterdi.

Maça gelecek olursak, ligin 2.haftasındaki Konyaspor maçından sonra yazdığım yazının başlığı ‘Biraz Daha Sabır‘ şeklindeydi. İki maç izlemiş olsam bile takımın sahada yapmak istediklerini  ve hocanın oyun anlayışını görüyordum. Bugüne geldiğimizde taraflı tarafsız artık herkesin takıma övgüsü ve Antalyaspor’u kolay bir rakip olarak görmemesi doğru yapılan transferlerin ve yapılanmanın sonucudur. Bu takımın mimarı ve bu takımı çok iyi noktalara ve vizyona götürebilecek Sabri Gülel başkana hak ettiği şekilde sahip çıkamadık. Bu da taraftar olarak bizim ayıbımız olsun.

Sezon başı bu sene ne yaparız diyenlere ligi 5-8 arası bitirir, kupada final yaparız diyordum. Bu kadro kalitesinin bu yükü kaldıracak düzeyde olduğuna inanıyorum. Sahada giren çıkan, takımı için mücadele eden oyuncu gurubunun takımda olmaktan mutlu oldukları konuşmalarından belli. Yaşadığımız sıkıntıları ve üzüntüleri de geride bıraktık. Bir haftaya üç galibiyet sığdırdık. Haftaya Ankaragücü maçı ile araya üst sıralara daha da yaklaşmış şekilde girebiliriz.

Takımın saha içerisindeki başarılı oyunu, yönetimi geç olmadan bazı oyuncuların durumunu erkenden çözmeye yöneltmeli. Helton Leite, Saric gibi isimlerin en kısa zamanda transferini bitirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Takımın saha dışındaki büyük gücü 07 Gençlik, geçen hafta İsrailli oyunculara sahip çıkıp zorlu Başakşehir maçını sahada kolaylaştırmıştı. Bu maç sonrası Naldo’yu çağırmaları ve galibiyet sevincini onunla yapmaları çok güzeldi. Düşünen arkadaşları tebrik ederim.