Şah Mat

8 Mart 2022 11:59

M. Okan Okuş yazdı…

Hafta içi oynanan kupa maçından sonra lige dönüş yaptık. Maalesef iki bireysel hatanın yanında Ndao’nun müsait pozisyonda kaçırdığı gol bu seneki kupa heyecanımızı bitirdi. İşin yenilmemizden daha üzücü yanı ise bizim maçtan sonraki seyrettiğimiz çeyrek final maçlarında oynanan rezil futbol ile diğer 3 takımın yarı final görecek olması oldu.

Sivasspor maçına gelecek olursak 3 puanı net şekilde beklediğim maçtı. Rakip yaklaşık 3 yıldır hemen hemen aynı kadro ile oynuyor. Zaman içinde yaşlanan, bunun yanında orta sahadaki Faysal Fajr gibi isim sakat olan Sivasspor, ligde de uzun zamandır kötü futbol oynayan ve skor üretmekte zorlanan bir takım hüviyetinde.

Sivasspor, maçın başlama düdüğü ile 8’li bir dalgakıranı ceza alanlarının önüne set çekti. Hücuma geçtikleri zaman sağda Henrique solda Gradel’i çizgiye indirip topla bu iki çabuk oyuncuyu buluşturmak isteseler de karşılarında kendileri gibi çabuk Sherell ve Güray olunca ne içeri kat edebildiler nede Yatabare’yi kanatlardan gelen topla buluşturdular. Kendi ceza alanı önlerine ördükleri duvarı yıkan isim ise geldiğinden beri rakip kale köşelerindeki örümcek ağlarını dağıtan Fernando oldu. Topun başına geldiğinde tribünler gol diye fırlamaya hazırdı.

Maçın ikinci yarısı ile birlikte Sivasspor ceza alanı etrafımızda çokça dolanıyormuş gibi gözükse de 1 pozisyon harici tehlike şansı vermedik. Sezonda oynadığınız öyle kritik bir iki  maç olur ki, iyi oyun oynamanıza gerek kalmadan skoru almanız yeter. Sivasspor maçı da öyle bir maçtı. Rakibi altımıza çektiğimiz gibi olası durumda ikili averajı da lehimize çevirdik.

Son 6 haftada ortada olan 18 puanın 12’sini aldık ve 6 maçta sadece 1 gol yedik. Demek ki doğru transferler ile artan oyuncu kalitesi, sizin saha içinde istediğinizi almayı da kolaylaştırıyor. Yönetimin önümüzdeki sezon transferlerinde kaliteyi aşağı çekmemek ve önümüzdeki sezon daha iyi noktada olmak için sponsor destekli transfer politikası izleme düşüncesi var. Umarım  düşüncelerinde başarılı olurlar.

Bu arada yönetim demişken basit bir jargonla ifade edecek olursak, iki kişinin bildiği sır değildir. Mevcut yönetim içinde bazı isimler bazı şeyleri dışarıya üflemeyi ve kendi diyemediklerini birilerine söyletme işini bıraksın. Antalyaspor taraftarı neyin ne olduğunu çok objektif gören ve sorgulayabilen bir kitledir. Ucu döner dolaşır size geri dokunur.

Takımın enerjisi ve oyun şevki her hafta düşmeden devam ediyor. Ama bu hafta değinmek istediğim oyuncu Luiz Adriano. Müthiş çalışkan, takım için sahada oldukça pozitif işler yapan bir isim. Ama içinde biriken bir enerji var ve özellikle iç sahada bir gol atıp bunu seyirci ile paylaşma heyecanı içinde olduğunu gözlemliyorum. Oyundan alınacak kadar kötü maçı olmadı şu ana kadar. Umarım teknik heyet ve Nuri Hoca artık puan durumunda rahatlamamızın da etkisi ile kendisine 90 dakikayı sahada tamamlama izni verir.

Nuri Şahin ve ekibinin rakip analizi ve oyuna bunu yansıtmaları çok başarılı. Çok iyi noktalara gelecek. Bir gün ayrıldığında ardında çok başarılı olduğu bir takım bırakacak.