Merhaba

17.08.2021
A+
A-

Mustafa Okan Okuş yazdı…

Sizlerle bu satırlarda buluşmamı sağlayan Hakan Aydın ve Ünal Aydın`a teşekkür ederim.

Covid-19 belası hayatımızdan çaldığı gibi futbolseverleri de 17 ay tribünlerden uzak tuttu. Koronavirüs aşısı olmayanlar, PCR engeline takılanlar ve kalabalık ortam endişesi yaşayanlar derken sezonun ilk maçını evimizde yaklaşık 1200 taraftarla Göztepe maçıyla açtık.

Her sezonun ilk maçında olduğu gibi gözlerimiz takıma bu sezon katılan yeni oyuncuların üstündeydi. Maçın ilk 10 dakikasında tutuk da gözüksek, hatta Güray Vural’ın kaptırdığı topta henüz 3. dakikada kalemizde tehlike yaşamış da olsak 10. dakikadan itibaren oyunun kontrolü elimize geçmeye başladı. 3-5-2 sistemini tercih ettiğimiz bu anlarda İtalyan Poli’nin oyun zekası ile Nuri ve Fredy’nin canlı oyunu, göze hoş gelen futbolu ortaya çıkardı. Sağ kanatta Houssam Ghacha’nın süratli ve etkili bindirmeleri sonucu 31. dakikada kazandığımız penaltı bizi sezonun ilk golüyle tanıştırdı. Bu golden 4 dakika sonra ne sahadaki hakemin ne VAR’da görev yapan hakemin net penaltımızı vermemesi belki de maçın kopmasına engel oldu. İlk yarının bitiş düdüğüyle birlikte maçı izleyen taraftarlarımız kuşkusuz ilk yarıda oynanan oyundan tatminkardı.

İkinci yarıya Poli – Hakan ve Mukairu – Milosevic değişiklikleriyle başladık. Ancak ne olduysa ilk yarıdaki o takım gitti, yerine ikinci yarıda rakibe mahkum olan ve rakip sahaya geçmekte zorlanan bir takım geldi. Bizden çok da iyi olduğunu düşünmediğim, merkez savunması ağır oyunculardan kurulu rakipte Ghacha’nın karşısında etkisiz oynayan bir Halil’i yakalamışken anlamsızca kendi sahamıza hapsolduk. Bu da ilerleyen her dakika kalemizde golü göreceğimizin işaretiydi.

Kaçınılmaz golü 90+2. dakikada kalemizde gördük. Hemen arkasından çalınan penaltının iptali de gecemizin belki daha da zehir olmasına engel oldu.

3 sarı zarf hikayesini bilirsiniz. Ersun Hoca maalesef bu hafta ilk mektubu zarfa koydu. Bu akşam ikinci yarıdaki oyunu ve beraberliği kabullenmek mümkün değil!

Maçın hakeminin anlamsızca çıkardığı kartlar ile oyun planını bozduğu ve sahada daha fazla kalabilecek olan Poli ile Ghacha’nın 2.sarı kart endişesi ile oyundan erken alınması gerçeğini göz ardı edemeyiz. Süper Lig seviyesindeki bir hakemin saha içinde bu kadar çabuk dağılması, normal temaslı oyuna bile izin vermemesi, kararlarını oyuncuların tepkisine göre vermesi kabul edilemez.

Son olarak Manavgat yangınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Acıların bir daha tekrarlanmaması dileği ile mutlu bir hafta dilerim.

YORUMLAR
  1. Engin dedi ki:

    ??

  2. Mustafa Kara dedi ki:

    Mustafa Okan bey, yaptığınız seviyeli yorum ve biz futbol severleri aydınlattığınız için çok tşklr. Yorumlarınızı zevkle takip edeceğim.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
17 Mayıs 2022
3 Mayıs 2022
26 Nisan 2022