İşler Yolunda

02.11.2021
A+
A-

M. Okan Okuş yazdı…

Takımının başına futbol sorumlusu olarak getirildikten sonra her maç takımın oyununun üstüne koymayı başaran Nuri Hoca kupadan sonra lig maçını da kazanarak kısa zamanda takıma verdiği pozitif enerjinin karşılığını saha sonuçları olarak almaya başladı.

Başakşehir maçını kaybettikten sonra statta birçok arkadaşa rahat olmaları gerektiğini, Başakşehir karşısında alınan mağlubiyetin yakın zamanda alınan son mağlubiyet olacağını, bundan sonra kolay bir yenilgi görülmeyeceğini söylemiştim. Ersun Yanal döneminde kazansak da bir sonraki maç için takımda güven veren bir görüntü olmuyordu.

Nuri Hoca ve ekibi artık her maç üçlü savunmanın kanatlarında Güray ve Bünyamin gibi iki hızlı ve çabuk oyuncu ile rakiplerin tehlike yaratacak oyuncularını etkisiz hale getirmeyi başarıyor. Orta alanda Allah nazardan saklasın Fredy’nin artan performansına Nuri Şahin ile adeta kendi acılarından yeniden doğan Doğukan Sinik de eklenince takıma direkt olumlu katkı koyan oyuncu sayısı 7-8’i buluyor.

Futbolda sonuç almak için gol atmanız lazım. Paul Mukairu, Gökdeniz Bayrakdar gibi umut bağlanan 2 gence Enzo Crivelli gibi Başakşehir’in şampiyonluğuna golleri ile katkı veren ve ligi bilen bir forvetin yanına Haji Wright gibi önümüzdeki sene Dünya Kupası’nda ABD kadrosunda olması beklenen bir forvete de sahip olmamıza rağmen hala hücum hattımız beklenen patlamayı henüz yapamadı. Özellikle Gökdeniz’in Karagümrük maçından sonra Giresun maçında da benzer şekilde çok net bir golü kaçırması akıl alır gibi değil. Süper Lig’de böyle son vuruş beceriksizliği ile tutunması mümkün değil.

Son olarak maçın doksandan sonra uzatma dakikalarına anlamsızca damga vurmayı başaran Boffin’e elbette diyecek iki sözümüz var. Bu maç belki de takım için sezonun kırılma maçıydı. Sen Türkiye’de 10. yılını tamamlamış, Türkçe bilen, deneyimli bir kalecisin. Darbe dahi almış olsan o son topun üstüne yatsan maç bitecekti. Penaltının üstüne bir gol daha yeseydik sahada emek veren takım arkadaşlarına ve hocanın galibiyet mutluluğuna engel olabilirdin. Buna hakkın var mıydı? Az daha düğün evini cenaze evine çevirecektin.

YORUMLAR

  1. Mustafa Kara dedi ki:

    Okan hocam çok güzel özetlediniz. Yorumlarınızı beğeniyle takip ediyoruz Kaleminize sağlık.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI