Hayaller Dondu

31 Ocak 2024 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

Ocak-şubat ayına denk gelen her Sivas, Konya, Kayseri maçları gibi bu maçta da ilk 20-25 dakikayı kontrollü ve tempoyu yükseltmeden geçireceğimizi düşünüyordum. Sıfır rakım, eksi derece soğuğa gitmek kolay değildir. Düşündüğüm gibi, ilk 25 dakikadan sonra oyunu ileri yıkmaya başladık. 31. dakikada Sam Larsson’un attığı golün birebir benzerini Buksa atsa fişi çekecektik.

Maçın ikinci yarısı temposunu arttıramayan ve bekleyen takım durumuna dönüştük. Yıllar sonra kalemiz güven içinde derken Helton’un yediği goller maç skoruna çokça etki ediyor. Kaç maçtır süzüle süzüle gelen toplara çıkmaması, rakibe ekstra şans doğuruyor ve pozisyonlar gole dönüşüyor.

Ocak ayı boyunca takım Sergen Yalçın yönetiminde sahaya çıktı. Oyun anlamında hocayı eleştirmek insafsızlık olur. Ama iki senedir takımın yükünü çeken Ömer’i kulübeye çeken Erdal ve Bünyamin’i kulübeye mahkum eden Sergen Hoca bütün yükü 11 oyuncunun üstüne yıktı. Elinde maça pozitif enerji verecek Ege Bilsel’in yok paraya Bodrum’a yollanmasına göz yumdu.

Ege Bilsel ve Mustafa Erdilman’ın bedavaya gönderilmesinin ardından gazetecileri Hasan Subaşı Tesislerinde alt yapı turu attırıp şov yapmaya kalkmak ise komik ötesi.

Bu maç savunma S.O.S. verdi. Soğuk rakibi hafife almak etken faktör olabilir. Ama takım en az dört direkt oyuna katkı verecek oyuncuya ihtiyacım var diyor. Gelgelelim, bu transfer işinin kimlerin yönlendirmesi ile olacağı soru işareti.

Bizim ömrümüz geldi geçiyor. Hatırı sayılır genç taraftar kitlemiz var. Bugün 20’li yaşlarda olan gençler Eto’o, Nasri, Podolski gibi dünya yıldızlarını bu kadroda gördü. Yakın zamanda Fernando Luiz Adriano geldi geçti. Artık bu transferlerin sportif başarıya dönüşmesini istiyoruz. Bu transferleri Eto’o haricinde yakın zamana kadar kulüpte yapabilen ve  haksız yere eleştirilen Aytaç Altay ile yapabiliyorduk. Şimdi transfer politikası dört ay sonra takımda olup olmayacağı belli olmayan hocanın menajerine bırakılıyor.

Yazık… Koskoca Antalyaspor kulübü sezon başından beri kendini kulüp sahibi sana birine mahkum, kaderi çiziliyor. Bu sene tarihi bir fırsat elimize geçti. Avrupa Konferans Ligi’ne geçen senenin parası ile katılım bedeli yaklaşık olarak 100 milyon TL civarında. Sabri Gülel gibi işini bilen bir başkanın Buksa’yı ve Saric gibi kaliteli isimleri yıllık 400.000 Euro bedelle transfer oynattığını düşünürsek o paraya iyi bir kadro kurulabilir.

Son bir hafta, inşallah tren bu hedef için kaçmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.