Fredy’den Yeni Can Simidi

6 Şubat 2023 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

Geri sayım başladıkça, stresimiz de artmaya başladı. Düşme potasından uzak kalmak için özellikle rakibimiz olan takımlarla olan maçları kazanmaktan başka çaremiz yok.

Ümraniyespor maçında son dakikada gelen golle kazandıktan sonra Gaziantep FK maçını içeride kazanmak önemli idi. Yönetimsiz ve hocasız mücadele eden rakibimiz üst üste 4.maçını da kazanıp alt sıra ile bağını koparmak isteği ile karşımıza çıktı. Başlama vurusu ile kazanma isteğimizi sahaya vurduk. Klasık şekilde kaçan basit goller sonrası Ümraniyespor maçının kahramanı Fredy klas bir golle geceyi mutlu kapamamızı sağladı.

8 Şubat’ta ara transfer dönemi kapanacak ve sezon o kadro ile bitecek. Daha önceki yazılarımda belirttim, sezon sonu bugünkü kadronun %80’i seneye olmayacak. Bu da sezon sonu yüklü bir maliyetinin altına girecek olmamız demek. Maalesef sezon başı atılan imzalardan saha içi performans alamadık. Aslında son yıllarda scout anlamında sorunlu bir yapımız var. Son 3 yılda 8 kaleciye imza attırıyoruz ve içinden 1.5 kaleci çıkaramadık. Yollamak istediğimiz oyunculara kurtarıcı olarak sarılmaya çalıştık. Maalesef sakatlar ve cezalılar derken kadronun bir hayli daraldığı maçlar oldu. Haji’nin durumunun belirsizliği de eklenince her maç ateşi hep yakınımızda hissettik.

Ümraniyespor maçında düşük ücret uygulamasından sonra taraftar takımına sahip çıkmak için tatminkar sayıda tribündeydi. Ümraniyespor maçı aksine takımına son dakikaya kadar sahip çıkıp maç sonu galibiyet kutlaması seyircisinden teknik adamına futbolcusuna kadar herkes üzerindeki stresi attı. İnşallah bundan sonraki süreç, fikstür avantajı ile yukarıya doğru olacaktır. Umarım kalan süreçte takıma aidiyet hisseden oyuncularla devam edilir ve genç isimlere daha çok süre tanınır. Amar, Mustafa Erdilman gibi isimler de Bünyamin ve Doğukan gibi altyapıdan çıkıp kalıcı isimler olur.

Son olarak yönetimimize seslenmek istiyorum. MHK, Ümraniyespor ve Gaziantep FK maçlarına deneyimi olmayan, baskı kaldıramayacak isimler atadı. Maçları boyunca iki hakem de anlamsız kararlar verdiği gibi son dakikalarda maçı anlamsızca uzatıp adeta rakiplerin gol bulması için çabaladı. Maçları kaybederken değil, kazanınca da aynı tepkiyi koymak lazım. Bakalım 15 gün sonra hangi stajyere katlanacağız.