Dön Dolaş Aynı Çıkmaz Sokak

16 Nisan 2024 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

2015 yılında Süper lige geri döndükten sonra Tam 10 hoca ile Çalışmışız. Bu isimler; Yusuf Şimşek, Jose Morais, Rıza Çalımbay, Leonardo, Hamza Hamzaoğlu, Bülent Korkmaz, Tamer Tuna, Ersun Yanal, Nuri Şahin ve en son Sergen Yalçın. Sonuncusu hariç hepsi bir şekilde bu takım için olumlu bir iz bıraktı.

Transfer yasağı döneminde ve şimdikinden daha yetersiz kadro ile Ersun Yanal bu takıma kupa finali gösterdi. Sergen Yalçın anlaşılan geçmiş kulübünde yaşadığı 1 lig 1 Türkiye kupasını kendi kariyeri açısından yeterli gördü. Burada menajeri 10 gün kamp kurdu, yasak aşılamayınca hocada kendini saldı.

2.yarıda hangi maçı heyecan ve zevkle izledik. Helton Leite nin olağanüstü performansı Altta bulunan takımların kötü olması bizi aşağıdan uzak tuttu. Ya seneye ne olacak ?

Önümüzdeki sezon aşağıdan maddi açıdan güçlü 2 takım geliyor. Bu sezon nispeten düşük bütçeli takımlar düşecek. Geride kalan takımların arkalarındaki destek ve güçle seneye daha iyi girecekler .Aşamadığımız transfer yasağı ve kaynak yaratılmaması büyük ihtimal eldeki oyuncularında gidecek olması şimdiden tehlike çanlarını çaldırıyor. Bakın şimdiden diyorum Saric haftalardır sahada yok. Manchester City’nin pilot takımı Palermo’da bonservisi ve bünyelerine Başakşehir’i de aldılar. Transfer açılmazsa oraya gitme ihtimali yüksek. Adam Buksa mevcut performansı ile Avrupa’da takımı bulması zor olmaz. Sözleşmesi bitenlerden Leite ve Larsson da kariyerlerinin son döneminde iyi bir transfer yapıp giderler.

Sözün özü biz rüya gibi günleri ligin ilk yarısı yaşadık. İyi ki Sabri Gülel bu kadroyu kurdu. İyi ki Nuri Şahin ve ekibi yeterli puanı topladı. Yarınlara dair umut ve ışık yok.

Sayılı günler çabuk geçer bir bakmışsınız seneye bu günler gelmiş hiç istemediğimiz bir yerdeyiz. İşin kötü tarafı kulüp kendini sahibi sanan bir kişinin vesayeti altında. Bizim yaşımız geldi geçti. Genç bir nesilde elden vasat başarıların marifetmiş gibi sunulması yüzünden elden uçup gidecek. Antalya gibi şehirde her sezon sonu konuştuğumuz şeylere bakın. Avrupadan uzak 10. sıra başarı diye önümüze konuluyor.

Bunları hak ediyor muyuz? Her şey ortada süper ligi bile hak etmiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.