Bazen Güle Güle Demek Gerekmez

8 Mayıs 2024 09:00

M. Okan Okuş yazdı…

Ne anlama geldiğini ne yaşadığımızı anlamadığımız bir sezon sonu içindeyiz. Avrupa yapacak ligin en iyi kadrolarından birini 10. bitirip kümede tuttuğunu söyleyen, başarılıyım diyen şahısla daha çekilecek 3 maçlık çilemiz var, bakalım daha neler yaşayacağız.

Devre arası büyük umutla geldi, beklenti çoktu. Nuri Hoca, devir aldığı takımın oturmuş oyun anlayışı ve kondisyonu ile 1 ay daha idare etti. Daha önce de dedim. Transfer yasağı ile kafada burayı bitirdi. Takımın başında çıktığı 18 lig maçında sahada teknik direktör olarak farkını koyamayan bir profil çizdi. Maç sonrası Buksa’nın söylediklerine bakılırsa oyuncular, Sergen Yalçın’dan mutlu ve memnun olmadıkları bir dönem geçirmiş.

Sezon sonu çok sayıda oyuncu ile yollar ayrılacak, her gelen oyuncu maliyeti ile gelecek. Bu oyuncuların teslim edileceği isim tahminen yakın zamanda belli olur. Bu dönemler her takım için sancılı olur. Farklı kesimlerden baskı gelir. Kulübün yapması gereken vizyon ve misyonuna uygun teknik adamla anlaşmak. Sosyal medyadaki spor sitelerinin iddiasına göre bir hoca adayı için kulübün çalışan tercümanı devreye girmiş. Eğer o hoca ile anlaşılırsa oyuncu teknik direktör arasındaki ilişkiler nasıl ilerler, ne derece sağlıklı olur bilemiyorum.

Bizim maç saati ile aynı saatte şampiyonluk adayı bir takımın maçı olmasına rağmen tatminkar sayıda seyirci vardı, benim için makbul taraftar işte bu insanlar. Çok sayıda aile küçük çocukları ile gelmişti. Bu insanlar boynu bükük ayrılmayı hak etmiyor.

Ekonomik olarak sıkıntılı süreç devam edecek gibi. Muhtemelen bir şekilde bulunacak para ile yasak kaldırılıp hoca ve yeni transferler yapılacak. Yabancılardan Assombalonga, Milosevic, Buksa, Naldo ve Larsson büyük ihtimalle olmayacak. Saric ikna edilip elde tutulabilir ise gelecek hocanın oyun planına uygun doğru isimlerin mevcut kadroya katılımı ile seneye sıkıntı yaşamayız. Sözleşmesi sona eren ve ligin ikinci devresinde unutulan Ömer Toprak’ın ikna edilip kalması gerektiğini düşünüyorum. Elbette Helton Leite olmazsa olmazı kadronun.

Zor ama heyecan içinde bekleyeceğimiz bir transfer dönemi olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.