Başlık Yok

26 Nisan 2023 10:30

M. Okan Okuş yazdı…

Enteresan maçların oynandığı ve favorilerin çokça puan kaybettiği Türk ve Avrupa liglerinde bu haftada bizim rakibimiz Sivasspor’du. Geçen hafta Rıza Çalımbay onun için alışılmış oyun planının dışında önde basarak ve attığının iki katını kaçırarak geçen senenin şampiyonunu farklı yendi.

Bu hafta oynayacağımız maçın temposunun yüksek ve maçın bol gollü geçmesini bekliyordum. Rakip beklediğim gibi önde basarak oyuna başladı. Ama daha maçın başında Veysel’in anlamsız geri pası, arkasından yediğimiz penaltı golü derken bir anda 2-0 geri düştük. Rakibin direkten geri dönen topu maçın orada kopmasına engel oldu.

İlk yarıda yakaladığımız pozisyonlarda ceza alanı içinde olması gereken yerde olmak yerine pozisyona uzak kalan oyuncular yüzünden aradığımız golü bulamadık. İkinci yarıya oyuncu değişiklikleri ve baskı ile başladık. Rıza Çalımbay’ın uzmanlık alanı savunma yapmak olsa da takımının temposunu düşürmesi oyunu kendi yarı alanında kabullenmesi aslında avantajımız oldu. Doğukan ve Ghacha’nın kanatlarda sergilediği kötü performans, sağlı sollu bindirmeleri etkisiz kıldı. 14 korner atışı ve kanat ortaları zaten ceza alanı yerleşiminde pek hata yapmayan rakibe karşı pozisyonların golle sonuçlanmasına engel oldu. Cepheden çekilecek şutlarda üç kere uygun pozisyon yakalayan Fernando’nun etkisiz şutları puan ya da puanlar alma yolundaki umutları da tüketti.

Antalyaspor aslında çok bahtsız bir takım. Kazanmasında almadığı ne kadar etkileşim varsa kaybedince alıyor. Bunun perde arkasını zaten birkaç hafta önce yazdım. Sayın başkan ve yönetimin danışman tutup para ödemesine gerek yok, sosyal medyada biraz dolansınlar çok şey öğrenirler.

Nuri Şahin’in yeteneği ile kapısından girdiği kulüpler ortada. Kimse lobi ve hatır ile o düzey kulüplere oyuncu almaz. Teknik direktörlük kariyerinde sezon sonunda 1.5 yılı tamamlayacak. Takımın başında 67 maçta 29 galibiyet 15 beraberlikle 44 maçta takımı yenilmeden sahadan çıkarmış. Yenildiğimiz birçok maçta bireysel hataların kurbanı olmuş. Nuri Şahin bir gün bu takımdan gider, herkes muradına erer. Bizden sonra gideceği takımlarda çok iyi noktaya gelecek ama inşallah Türkiye’de kariyerine devam etmek gibi hata yapmaz. Bakalım seneye bu vakitler kaçıncı teknik direktörle çalışıyor oluruz.