Aman Dikkat

A+
A-
21 Şubat 2022 09:59

M. Okan Okuş yazdı…

Süper Lig’de yukarı doğru yolculuğumuz, Yeni Malatyaspor deplasmanında devam etti. Sarı kart cezası biten Boffin ve Güray’a formayı iade eden teknik ekip, Veysel’i kenarda tutmayı tercih etti.

Rakip Malatyaspor, yakın zamana kadar yaptığı transferleri kısa sürede satarak elde ettiği kazançlarla dikkat çekiyordu. Ancak bugün gelinen noktada 300 milyona geldiği söylenen borcu ve gerekli ödemeler yapılmadığı için futbolcusu antrenmana çıkmayan, içindeki sıkıntıyı Süper Lig maçı öncesi pasif eyleme döken bir takım durumunda. Bir şehir takımının bu noktaya gelmesi üzücü.

Bize gelecek olursak, henüz hazır olmayan Sinan Gümüş hariç devre arası transferlerinden hem oyunsal hem skor anlamında verim alan takım olduk.

Bu hafta fırsatçılığını ve santrfor yeteneğini gösteren Luiz Adriano’nun 1 gol ve 1 asistle maçı tamamlaması ve 3 maçtır oyun içi çabası hem kendini hem bizi mutlu ediyor.

Fernando için geçen hafta olduğu gibi Allah nazardan saklasın demekten başka bir şey yok. Mükemmel futbolunu golleri ile süslüyor. Hele orta alandan yaptığı vuruşu gol olsa lige altın bir imza atmış olacaktı.

Ndao hızı olsa da son 3 maçta kaçırdığı 3 net gol pozisyonu var. Birkaç haftaya hazır olacak ancak Sinan Gümüş faktörünü de unutmasın. Tabelaya katkı yapamazsa formayı kaptırır.

Gelelim Fredy’e… Son 2 sezon takıma verdiği katkı ve attığı gollerle hem takımı taşıdı hem taraftarın sevgilisi oldu. Sezon başı 3+1 yıllık sözleşme yaparak uzun yıllar burada kalacağı için herkesi mutlu etti. Ancak ne olduysa sezon başından bu yana eski Fredy’yi göremediğimiz gibi, yaptığı anlamsız hatalarla yenilmesine neden olduğu goller ve sergilediği kötü oyun kendisini tepkilerin merkezine oturttu. Bu tip çok iyi performans sergileyen ama yaşı ilerlemiş olan oyuncuların menajerleri son bir altın vuruş için arayışta olur. Oyuncunun da aklını çeler. Devre arası ciddi taliplerinin olduğunu duymuştuk ama transfer sezonu kapandı ve ligde iyi giden, kupada önü açık bir takımın en önemli parçasısın. Bir an önce kendini toparlamalı. Alternatifli kadroda onu da kenara almak, teknik heyet için zor olmayacaktır.

Takım iki haftadır kazanmışken neden yazının başlığını “Aman Dikkat” diye attığıma gelirsek, Nuri Şahin 1 yılı saha içinde yaklaşık 5 ay da saha kenarında olmak üzere Süper Lig’in ne olduğunu artık bilen bir isim haline geldi. Rakibin içinde olduğu sorunların farkındayken ve 2-0 öne geçmişken oyunu rölantiye alıp maçı tamamlama yolunu seçti. Hoca ve ekibi bilmeli ki rakibin lider Trabzonspor da olsa son sıradaki Malatyaspor da olsa 20 takımın hepsinde fark yaratabilecek, ummadık anda sahneye çıkıp maçın seyrini değiştirecek oyuncular var. Rakibini fiziksel olarak yıpratmışsındır, sahada üstüne gelemiyordur. Bu durumda rölantiye almayı anlarım. Ama her an bir umutla maça tutunmaya çalışan rakibe 2.yarı çok şans verdik ve umulmadık yerden yapılan bir vuruş gol oldu. Son dokuz dakika televizyon başında saniyeleri saydık, son anlar geçmek bilmedi. Elimizdeki oyuncu kalitesi her rakibe diş geçirecek nitelikte ama fişi vaktinde çekmeyi de bilmeliyiz.

Herkesin gözü Fernando’nun üstünde olsa da kontenjana takılan ama her hafta güçlenen ve saha içinde oyun zekasını yansıtan Admir Mehmedi’yi unutmayalım. Gerçekten çok önemli bir kazanç.

Takıma devre arası bu oyuncuları çok uygun maliyetler ile katıp bu transferlerde emeği olanlar ve Yönetim kurulu teşekkür ve alkışı hak ediyor.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:59
23 Mayıs 2022 08:59
17 Mayıs 2022 09:59
11 Mayıs 2022 09:59
3 Mayıs 2022 09:29
26 Nisan 2022 08:58