Neye Niyet Neye Kısmet

21 Mayıs 2016 10:28

Geçen sene PTT’den gelmiş bir takım olarak sezonu iyi geçirdik. Daha iyisi olabilirdi ama farklı değişikler olduğu için pek mümkün olmadı …

Bizim için skor ve gelir anlamında önemi dışında, lig puan sıralamasındaki yerimizi çok etkilemeyecek bir maça çıktık. Belki bizim için kader maçı değildi ancak üç takımı etkileyebilecek bir maçtı. PTT 1.Lig’e gidecek olan iki takımın kaderi belli oldu. Maça dair sezon sonu olduğu için fazla bir şey söylememe gerek yok. Zaten Jose Morais yeterince açık konuştu maç sonu. Oyuncuların geçen haftaki 7-0 sonuçla biten maçın rehaveti ve üstüne bir de ligin son maçı olması sahada etkisini gösterdi. Hoca maç sonu “ Oyuncularım sahada tatili düşünüyor gibiydi.” diyerek son noktayı koydu.

Sahada rakip takımı yoklayan, ciddi pozisyonlar üretemedik. Şutumuz yoktu kaleyi bulan. Keşke yedi puan fazlamız olsaydı ve UEFA Ön Elemesi’ne katılabilseydik. Sezon içindeki bazı ciddiyetsiz çıkardığımız maçlar yüzünden ligde en azından yönetimin hedefleri gerçekleşti. Sezonu ilk 10’da 45 puanda bitirmiş olduk. Seneye bol zevkli maçlar ve tribünlerin desteği ile çok umutlu olduğum bir sezon olacak.

Ömer Şişmanoğlu forma şansı bulduğu zamanlarda ne kadar istekli olduğunu bu maçta bile bize gösterdi. Mbilla ise kanatta oynamaya alıştı. Çok zorlanmadan içeriye girmesi, yaptığı koşularda rakip takımın defansını bozması adına güzel oluyor. Fiziği güçlü zaten. Kalecimiz Ozan iyi maç çıkardı, iki gol yemiş olsa da benim gözümde takdir edilecek kurtarışlar yaptı. Güveni var, biraz daha şans verilirse -ki bence önümüzdeki sezonda ilk maçlarda forma verilebilir- farklı sonuçlar doğacaktır diye düşünüyorum.

Geçen sene PTT’den gelmiş bir takım olarak sezonu iyi geçirdik. Daha iyisi olabilirdi ama farklı değişikler olduğu için pek mümkün olmadı. Geçmiş geçmişte kaldı. Yapacak bir şey yok. Neye niyet, neye kısmet. Önümüzdeki sezon hedef ilk dört ve Türkiye Kupası olmalıdır. Takım içinde tam form tutmaya başlamış futbolcular son maçımızda yoktu. Neden Motta ve Yekta oynatılmadı bu maçta? Celustka gol yedikten sonra oyuna girdi mesela. Keşke bu oyunculara ilk 11’de yer verilseydi. Sonuç itibariyle inşallah hatalarımızdan ders alırız ve Jose Morais şüphesiz takımda kalır. Jose Morais giderse takımın büyüsü bozulacak gibi geliyor.

Gitmedik yer bırakmadı bu sezon Antalyaspor taraftarı. Gitmedik şehir, adım atılmadık deplasman tribünü bırakmadı bu sene Antalya taraftarı. Güzel organizasyonlar da gerçekleşti sezon içinde iç sahada. Her şey daha güzel olacak inşallah.

Bu sezon erken satışa çıkması planlanan kombineleri geçen seneki koltuk numarasıyla almak mümkün olacak ve 10 günlüğüne o koltuklar sizin adınıza rezerve olma ihtimali konuşulurken kombine sürelerini iyi takip etmeliyiz. Sonuçta her maç bilet almaktan iyidir. Kombineni al takımına destek ol. Şampiyonluk, Türkiye Kupası ve sportif başarı isteniyorsa bizlerin de takımımıza sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatmak istedim. 50. yılımızın devamı olan sezonda her zamanki gibi takımımı destekleyeceğim. Birçok kişiden beklenti var; tribün gruplarının deplasman maçlarında olduğu gibi evimizdeki maçlarda da üç pankart altında ama aynı tribünde bulunması adına. İnşallah bu tarz bir şey olur. Olursa mükemmel olur. Türkiye’nin en iddialı tribün yapan taraftarı denilince akla gelen sayılı taraftar gruplarından oluruz.

İyi, tatlı bir sezon geldi geçti, nice sportif başarılara ve nice Antalyamıza yakışan sezonlara diyerek içimden geldiği gibi yazdığım satırların sonuna geliyorum. İyi dileklerimi sunarım herkese.